Toplantıda konuşan Yüksel Aydın, “Ben samimi olarak Kastamonu’yu yönetmeye talibim. Ben öyle boş işlerle uğraşmak istemiyorum. Benim büyük hayallerim var. Ben Kastamonu insanını seviyorum. Ben Kastamonu ile ilgili önümüzdeki günlerde sürece dair huzurlu kılacak, rahatsız etmeyecek projelerimizi paylaşacak ve yapacağız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, düzenlediği basın toplantısı ile seçim kampanyasını başlattıklarını söyledi.

Düzenlenen toplantıya MHP İl Başkanı Emre Şahin, Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, İl Başkan Yardımcısı Enis Usturacı, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Kapulu,  Kadın Aile Çocuk Engelli Politikaları KAÇEP)  İl Başkanı Serap Uzunsokaklı, KAÇEP Merkez İlçe Başkanı Melek Ünlü ve diğer bazı MHP’li yöneticiler ile basın mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan Yüksel Aydın, “Ben samimi olarak Kastamonu’yu yönetmeye talibim. Ben öyle boş işlerle uğraşmak istemiyorum. Benim büyük hayallerim var. Ben Kastamonu insanını seviyorum. Ben Kastamonu ile ilgili önümüzdeki günlerde sürece dair huzurlu kılacak, rahatsız etmeyecek projelerimizi paylaşacak ve yapacağız” dedi.

CHP Parti Meclis Üyesi Hikmet Erbilgin, CHP Milletvekili Hasan Baltacı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş ile ilgilide açıklamalarda bulunan Yüksel Aydın’ın açıklamaları şöyle:

“BİZ DEĞERLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYORUZ”

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin hiçbir mensubunda küçük hesaplara dayalı, küçük hayallerle değerlendirilecek bir siyaset dün ve bugün olmadı, yarın da olmayacak. Kimse bizi ufak tuzakların, basit hesapların içerisine sokabileceğini zannetmesin. Ama inandığımız değerler üzerine, söylenmesi gereken her şeyi hiç çekinmeden ve yüksünmeden hem Türk Milleti ve Türk Devleti adına eğmeden bükmeden söyleyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Gergin bir siyaset yürütmek istemiyoruz. Şunun da altını çizerek söylüyorum. Biz değerler üzerinden siyaset yapıyoruz diye topluma kendilerini naif siyaset yapıyor gösterip, bize de gergin siyaset yapıyor algısının oluşmasına izin vermeyeceğiz. Onların mülayim mülayim konuşurken suçluluk psikolojisi ile konuştuklarını biliyoruz. Onlar suçlarını, ne yaptıklarını ve geçmişlerini biliyorlar.”

“KİMİN NE PLANLADIĞINI, KİMİN NASIL BİR STRATEJİ İZLEDİĞİNİ ÇOK NET BİLİYORUZ”

“Kimin ne planladığını, kimin nasıl bir strateji izlediğini çok net biliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi, siyaseti ve hizmetlerini karşılıksız yapıyor. Biz bu memleketi karşılıksız seviyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurumsal kimliğini kimseye rencide ettirmem. Ya partimizi ciddiye alırsınız yada muhatap olmasınız. Başka yolu yok. Süreç içerisinde biz Adalet ve Kalkınma Partisi ile 15 Temmuz 2016 itibariyle ittifak kurduk. Biz bu ittifakı masa başında da kurmadık. Biz milletimizin gönlünde oluşan bir ittifakı ete ve kemiğe kavuşturduk. Biz Cumhur İttifakı’nın Türk Milletinin yarınları için çok önemli olduğunu biliyoruz. En ince ayrıntısına kadar bir ve beraber yürüttük. Bunu öncelikle açıklayayım. Adalet ve Partisi bizim ittifak ortağımızdır. 14 Mayıs’ta bir seçim geçirdik. Türk Milleti’nin feraseti ile Cumhur İttifakı başarılı kılındı. Cumhurbaşkanı seçiminde ikinci tura kaldı. İkinci turda sayın cumhurbaşkanımız seçildi. İyi ki de olmuş. İyi ki de milletimiz cumhurbaşkanımızı seçmiş.”

“BU HASAN BALTACI’NIN DİLİ YOK MU?

HİÇ AĞZINDAN ADAYIM DİYE DUYDUNUZ MU?”

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin Parti Meclisi üyesini izledim. Söylediklerinin yüzde 90’ının yalan olduğunu biliyoruz. Kastamonu’dan siyaseten sıyrılıp gitmesine sevindim. Ama aralaşmıyor. Partinin il başkanı var, aday diye pompaladıkları onların Hasan’ı var. Onlardan tık çıkmıyor. Bu sürekli konuşuyor. Kendisi ile konuştum. Öyle nezaketleri de var. Bana ‘Kimi istiyorsunuz aday’ diye sordu. Bende madem adı konuşuluyor ‘Gönder sizin Hasan’ı’ dedim. Ama burası İstanbul değil, milletvekilliğinden istifa edip gelecek. Buranın nüfusu belli. Bu millet 7-8 ay önce seni milletvekili olarak göndermiş. Hayırdır. Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday mı bulamıyorsunuz? Bir tarafta sizin Hasan, bir tarafta Hikmet Erbilgin başka Cumhuriyet Halk Partili yok. Birisi Boyabatlı, biri Denizlili veya Afyonlu. Ben senin memleketine yabancı demiyorum ki. Sen Türk Milletine, Türk Devletine ve Müslümanlığa yabancısın. Senin yabancılığın bu. Bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi, İmamoğlu’ndan beslenerek marjinal örgütlere teslim olmuştur. Bu arkadaşların ikisi çok tehlikeli. Hem Kastamonu için hem de kendileri için. Yarın Parti Meclisi toplantıları varmış. Bu Hasan Baltacı’nın dili yok mu? Hiç ağzından adayım diye duydunuz mu? Şimdi Hasan Baltacı’yı mecbur bırakıyor. Bu adam ‘ben adayım diyemiyor mu?’ Bu adam milletvekili. Marjinal örgütlere teslim oldular. Şimdi de Hasan’ı mecbur ediyorlar. Sizin Kastamonu ile ilgili ne hayalleriniz var. Bize bir söylesenize. Senin kalenin fethi ile ne alakan olabilir. Türk tarihi ile ne alakan olabilir. Kılıçdaroğlu yine masa altı ve üstü yapıyordu. Bunlar aleni yapıyor. Kastamonu’ya biz bunu anlatacağız. Terör örgütünün alt ağızlarını onların genel başkanları Özgür Özel’e ‘içimden eş başkan diyesim geliyor’ dedi. Ben sizlere Hikmet Erbilgin’in geçmişi ile ilgili her şeyi size ifade ettim. Gerçek Cumhuriyet Halk Partiliye bizim canımız kurban. Onlarında zaten mesafeli olduklarını biliyoruz. Daha çok söyleyeceklerim var. Ama onun sahneden çekilmesi ve sahneye koyacakları oyuncuların gelmesi lazım. Cuma günü Parti Meclisleri varmış. Oradan ne çıkacağı da belli değil. O terör örgütünün alt ağzı büklüm, büklüm büküyor onları. O kirli siyasetlerini Kastamonu’ya bulaştırmalarına izin vermeyeceğiz. Onların Kastamonu gibi bir hayali olamaz. Onun için çok ciddiye almayacağımızı belirtmek istiyorum. ‘Bozkurt’ta biz bez dağıttık, İmamoğlu gönderdi biz dağıttık’ diyor. Biz İmamoğlu’nun sana ne gönderdiklerini biliyoruz. Ben belden aşağı siyaset yapmam. Bilmeme rağmen söylememiştim ama Afyon’da bu olay patladı. O zaman söylemişti bir gazeteci eşinin üzerine para toplamış. Eşinin ibanını neden veriyorsun. Kendi ibanını versene. Bizi neden şimdi böyle konuşturuyorsun. Sen ne yapacaksan kendi ibanını ver bizde ne diyeceksek sana diyelim. Ben şimdi hanımefendiye ne diyelim. Önümüzdeki günlerde süreç devam edecek. Kazanın kapağını daha yeni açıyoruz.”

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN RUHUNA UYGUN HAREKET EDECEĞİZ”

“29 il ve 30 büyükşehirde Cumhur İttifakımız var. Onların güçlü oldukları yerde biz onları, bizim güçlü olduğumuz yerde onlar bizi destekliyor. 22 ilde ise yarışıyoruz. O illerden birisi ise Kastamonu. Kastamonu’da iki partinin de adayı var. Tabi hassas davranacağız. Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun hareket edeceğiz. Dün il başkanı olarak seçimi idare ettim. Bugün gün oldu devran döndü aday olarak görevlendirildim. Tabi ikisi çok farklı şeyler. Biz belediye başkan adayı olarak Kastamonu insanımıza tek tek ulaşarak daha neyi iyi yapabilirizi anlatacağız. Bu arada adaylarla yarışıyoruz. Belediye bizde ve bizde kalmasını istiyoruz. Karşılıklı onlar bizim eksiklerimizi söyleyecek. Bizde onların eksiklerini söyleyeceğiz.”

“YENİLEN PEHLİVAN GÜREŞE DOYMAZMIŞ”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş ile ilgilide değerlendirmelerde bulunan Aydın; “Otopark yapacakmış. Neredeydin 5 sene önce. 5 sene sen yönettin belediyeyi. Ne yaptın o dönemde? Bir insan ben 5 sene belediye başkanlığımda şunları yaptım der. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. ‘Ben çok beter bir şekilde yenildim ama inceden de şöyle hayallerim vardı’ diyebilir. Sen 5 senede ne yaptın ki bugün bu milletin karşısına çıktın. Otopark yapacakmış. Otopark ekmek gibi, su gibi… Şehrin otoparkı da ekmek, su ve şehrin temizliği gibi belediyenin görevidir. Bu proje olamaz. 34 katlı bina yaparken o kavşağın orayı kaldırmayacağını bilmiyor muydun? Bunu neden düşünmedin. Kuzeykenti yaparken altyapısının kaldırmayacağını, otoparkın büyük eksiklik olacağını düşünmedin mi? Ben Galip Beyin neler yaptığını anlatacağım. Kimse öyle bol kepçeden sallamasın. Öyle dal çık yapacakmış. Dereyi ne yapacaksın? Altyapıyı ne yapacaksın? Bizim Kastamonu ile ilgili büyük hayallerimiz var. Onları gözleri hala yukarıda. Sayın Cumhurbaşkanımız yatay diyor, bunların gözleri hala yukarıda. Biz deprem bölgesindeyiz. Dikkat etmemiz lazım. Biz siyasetimizi insan odaklı yapıyoruz. Biz belediyeyi önce insan odaklı yürüteceğiz. Sizin aklınız ermiyor. Hala basit işlerle uğraşıyorsunuz. Kastamonu tarım şehri. Atık Su Artıma Tesisi, Türkiye’deki birkaç tesisten bir tanesi. O hava 2 yıldır tertemiz suyla buluştu. Bütün o ovada yetişen meyveyi, sebzeyi Kastamonulu artık daha temiz yiyor. Diyeceksiniz ki ‘Tarımla belediyenin ne alakası var?’ Bal gibide ilgisi var. Belediyeyi aldığımızda ilk işimiz Tarım Bakanımızı ziyaret etmek olacak. Kastamonu kültürel ve manevi bir şehir ama tarımı es geçmeyeceğiz. Kastamonu’ya istihdam lazım. Kastamonu insanına değer verecek projeler lazım. Bu projeleri ilerleyen günlerde açıklayacağım. Belediye başkanlığı olarak özel ofisler açacağım. Kastamonu ve Ankara’ya. Kastamonulu vatandaşlarımızın hiçbiri hastalandığı zaman orada onu bekleyen danışmanı olacak. Hangi hastanede ne işi varsa hemen alacak bütün ihtiyaçlarını karşılayacak. Bütün yardımları yapacak. Bunun detayları var. Kapıda kimse beklemeyecek. Ben zaten sokakta olacağım. Bizim en büyük eksiğimiz buydu. Güzel hizmetler yaptı ama vatandaşımızın tek şikayeti ‘Gelip bir kahvemizi içmedi’ oldu. 2014 ile 2019 arası Kastamonu Belediyesinin yaptığı 5 proje sayın. Ben bilmiyorsam beni uyarın. Ama sayamazsınız. Bir tane seyrangah, iki tane direk. Onlarla ilgili olarak söyleyeceklerim var.”

“500 TANE İŞKUR’DAN İŞÇİ ÇALIŞIYORDU”

Hasan Baltacı bugün 'Seçim Özel' programına konuk olacak Hasan Baltacı bugün 'Seçim Özel' programına konuk olacak

“Kampanyamızı başlattık. Şu 5 yılda çok güzel işler yapıldı. Diyorum ya Atık Su Arıtma, Avrupa Birliği projesi ama büyük bölümünün belediyemiz yaptı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çocuk kreşleri, yoktu inanın bana çok önemli. Yaşlı bakım merkezi ileride yaşlanacağız. Bu ve benzeri gözüken ve gözükmeyen projelerimizi paylaşacağız. Vatandaşlarımıza anlatamadıklarımızı anlatacağız. Sayın belediye başkanımızda bunu kabul ediyor. Bunları anlatacağız. O konuşan arkadaşın projelerinin yanına bunu koy devede tüy olmuyor. Temiz bir şehir vardı. Tamam çok iyi. Ama 500 tane İşkur’dan işçi çalıştırıyordu. Biz geldik devletimiz ‘Tasarruf’ dedi, öyle uygun gördü. 500 kişi birden gitti. O dönem her köşe başında elinde süpürge ile bekleyen temizlik işçilerimiz vardı.”

“KASTAMONUSPOR İÇİN KALICI BİR GELİR MUTLAKA OLUŞTURACAĞIZ”

“Sakın ola sakın söyleyeceğimiz kelimeleri ağzınıza almayın. Mesela Kastamonuspor… Yeni olacak Kastamonuspor başkanımız yani Onursal Başkanımız Cengiz Aygün’e çok teşekkür ediyorum. Kastamonuspor’umuzun 1.Lig’e önemli adımlarla gitmesi bizim için önemli. Kastamonuspor için kalıcı bir gelir mutlaka oluşturacağız. Bu dönem beceremedik. Önümüzdeki dönem mutlaka oluşturacağız. Kastamonuspor’un kendini idare edeceği bir yapılanma için fizibiletesi hazır. Geldiğimiz gün bu şehrin takımına gelen sadece yönetecek. Paraya, pula ihtiyacı olmayacak. Cengiz bey çok büyük bir mücadele veriyor. Siyaseten ve ticareten bir beklentisi yok. Adam Kastamonu’yu seviyor yapıyor.” (Cengiz Muziroğlu-Ercan Çatal)

Yüksel Aydın (2)-2

.

Editör: Banu Türkmenoğlu