Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel’in “Hikmet Erbilgin’in ekmeğine yağ sürüyor” söylemlerine karşı “1 yıl önce Hikmet’in ideolojik sapkınlıklarını anlattım. Neredeydiniz o zaman? Benim videolarımı alıp alıp yayınlıyorlar. Yüksel Aydın 79 gündür bu kirliliği ifade etmeye çalışıyor.” Dedi.

“Sizin bu Kastamonu sevdanız nereden fışkırdı?”

Kastamonu Belediye Başkanı olmak istediğini ancak ondan önce belirli hassasiyetleri olduğunu dile getirerek şunları söyledi;

“Bu adamlar tehlikeli. Hasan Baltacı ya bu ne iştir? Selahattin Demirtaş’ın kankası olan İmamoğlu, müsamere çocukları gibi, alıyor yanına Baltacı’yı Kastamonu’ya destek. Şimdi Zeylan Karalar çıktı. (Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı) Kastamonu’ya destek. Sizin bu Kastamonu sevdanız nereden fışkırdı? Neyin hesaplaşmasını yapacaksınız Kastamonu’da? Yazın bunu bir kenara, bir hesaplaşmanın peşindeler. Bu tarihsel bir hesaplaşma. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ne işi olur Kastamonu’yla. Kastamonu tarihinde böyle bir şey görülmüş mü? Neredeydiniz 6 yıldır.

“Bunlar bir orta oyunu oynuyor”

Kastamonu'nun ilçe belediyesi memuruyla davalık oldu Kastamonu'nun ilçe belediyesi memuruyla davalık oldu

Son 2 haftadır ‘Seçim Özel’ programına katılmayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı ve CHP PM Üyesi Hikmet Erbilgin ile ilgili Yüksel Aydın şunları kaydetti; “Niye katılmadıklarını söyleyeyim. Bunlar bir orta oyunu oynuyor ve burada tutmadığını anladılar. Niye, buraya çıktıları zaman cevap vermeleri lazım. Onların cevap verme yetisi yok. Hikmet çok tehlikeli bir adam. Öyle tombalak olduğuna bakmayın, onda öyle bir zekâ var ki; her türlü çalışıyor.” Dedi.

“Oğlunun akıbetinin ne olacağını görüyor”

Geçen ‘Seçim Özel’ programına katılan İYİ Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Kadir Yalçın’ın, Hasan Baltacı’nın babasıyla görüştüğünü ve babasının Baltacı için ‘Hikmet Erbilgin seni kıymaya çevirir’ söylemlerini hatırlatan Aydın, “Vallahi haklı Ali Baltacı. Görmüş bunu. Baba evladı kaç yaşında olursa olsun babadır ve evladını düşünür. Ali abi eski bir siyasetçi, lakabı ise ‘Cin Ali’imiş. Dolayısıyla oğlunun akıbetinin ne olacağını görüyor. Hikmet, parti meclisinden yedi Baltacı’yı. Kendisi gitti. (Ercan ÇATAL)

Editör: Ercan Çatal