Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, Milli İrade Platformu’nu oluşturan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Aydın, Kastamonu’nun geleceği için alınacak önemli kararlarda sivil toplum kuruluşlarının görüşlerinin büyük önem taşıdığını söyledi.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüren MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, Milli İrade Platformu’nu ziyaret etti.  Başkan Aydın’a ziyaretlerinde MHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Kapulu, Kamu-Sen il Başkanı Nedim Afacan, MHP İl ve İlçe Teşkilatı Üyeleri eşlik etti.

MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, Milli İrade Platformu üyeleri ile bir araya geldiği toplantıda, Kastamonu’nun sosyal, kültürel, ticari ve ekonomik gelişimiyle ilgili düşüncelerini paylaştı, projeleri hakkında bilgi verdi.

Kastamonu’nun Kastamonu’da yaşayan herkesin bir sevdası olduğunu vurgulayan MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, şehrin geleceğiyle ilgili çalışmalarda ortak aklın, ortak istişarenin önemine değindi.

AK Parti İl Başkanı Yağcıoğlu: “İşten çıkmaya zorlamakla siyasi hareket tahkim edilmez” AK Parti İl Başkanı Yağcıoğlu: “İşten çıkmaya zorlamakla siyasi hareket tahkim edilmez”

“Ortak akıl, ortak düşünce ve ortak istişare diyoruz.”

Göreve geldikleri takdirde sivil toplum kuruluşları ile her zaman ortak çalışacaklarını ifade eden Başkan Adayı Aydın, ‘Ben yaptım oldu, en iyiyi sadece ben bilirim, belediyecilik benim işim’ gibi ben değeri tiryakiliğinde olmayacaklarının altını çizerek şunları kaydetti:

“Atalarımızın çok güzel bir lafı var. Çok bilen çok yanılır. Bazı arkadaşlar her şeyin en iyisini sadece kendilerinin bildiğini iddia ediyor. Bir insan ne kadar donanımlı olursa olsun her şeyi tek başına bilmesinin, tek başına yapmasının imkanı yoktur. Bizim böyle bir iddiamız yok ki hiçbir zaman da olmayacak. Her şeyi bilemeyiz. Biz bu yüzden ortak akıl, ortak düşünce ve ortak istişare diyoruz. Bunu çok önemsiyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımızdan gelecek her türlü işbirliği teklifinin içerisinde olacağımızı özellikle belirtmek istiyorum. Çünkü bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz ve Allah ömür verdiği sürece de birlikte yaşayacağız. Hak baki olup bu dünyadan ilişiğimiz kesildiğinde yine bu topraklara defin olacağız. Bu sebeple bizim başka bir memleketimiz yok. O yüzden el ele verelim ve şehrimizi hep birlikte parlak bir geleceğe taşıyalım istiyoruz. Memleketimizin tüm odaları, sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, belediyesi, siyaseti tek yürek olmuş şehrin geleceğiyle ilgili alınması gereken kararları konuşacağız. Şehrimizin daha yaşanabilir kılınmasıyla ilgili yaşadığı sorunların çözülmesiyle ilgili hep beraber inisiyatif alacağız. Hep birlikte ortak bir akıl üreteceğiz. Somut adımlar atacağız.”

Editör: Mehmet Salman