Uluay’dan Baltacı’ya yanıt: “Belediyede hangi gazetelerin okunmasına müsaade edeceksiniz?” Uluay’dan Baltacı’ya yanıt: “Belediyede hangi gazetelerin okunmasına müsaade edeceksiniz?”

TV 366 ve Açıksöz TV’nin canlı yayın konuğu olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, CHP PM Üyesi Hikmet Erbilgin’in bazı konuşmalarına cevap verirken, AK Parti Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a yönelik de göndermelerde bulundu.

“BENİM DAVA ARKADAŞIM”
Hikmet Erbilgin’in MHP eski milletvekili Emin Çınar ve eski belediye başkan yardımcısı İsmail Hakkı Özcebeci ile ilgili olarak söylediklerine de cevap veren Yüksel Aydın, “Emin Çınar benim dava arkadaşım. Benim Emin Çınar ile ilgili FETÖ’cü dediğimi iddia ediyor. Bu terbiyesizlik. Ben Emin Çınar’a FETÖ’cü niye deyim. Benim dava arkadaşım. Diğer adamla ilgili olarak FETÖ’nün yan kolunda bir çalışması olmuş bir dönem. Bunun tespiti bizi zora soktu. Bizde ‘ayrıl git’ dedik. İsmail Hakkı Özcebeci benim 25 yıllık arkadaşım. Süreç bundan ibaret” şeklinde konuştu.

“KENDİ KENDİNİ ADAM EGALE EDİYOR”
AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş’ın kendi kendini egale ettiğini iddia eden Aydın, “Öbür aday ile ilgili 2 cümle kuracağım. Ben parti içinde çok aday oldum. Ama 35 yıllık siyasi hayatımda ilk defa vatandaşıma hizmet edecek bir yere aday oldum. Hakikatten çok zormuş. Kastamonu’nun yüzde 60’ını anca bitirebildim. Bazı vicdansızlıkları görünce uyumakta bile zorlanıyorum. Mehmet Akif Mahallemizde imara açılırken yapılması gereken hiçbir şey yapılmamış. Tahsin Babaş her gittiği yerde kendi dönemiyle ilgili ‘Ben güç zehirlenmesi yaşadım’ diyor. Güç zehirlenmesi yaşayan adamın yapması gereken milletin gözünün önünde uzak durmaktır. Bu millet hiçbir şeyi unutmaz. Sen yapmışsın yapacağını. Birde sonunda ‘Yaptıklarım yapacaklarımın teminatı’ diyor. Kendi kendini adam egale ediyor. 90’a 290’ı açıklayacağım. Unuttu sanmasın. Kastamonu insanının aklıyla alay eden iki tane adayla karşı karşıyayım. Benimde şansım bu. Herkese sesleniyorum lütfen Kastamonu insanının aşağılanmasına izin vermeyin. İnanın bu cümlelerden siyasi bir tolerans istemiyorum. Kastamonu insanının aklıyla kimse alay etmesin. Sessiz sedasız madem aday oldunuz gezin milletin arasında gezebildiğin kadar gezin. Geçen gün bir toplantıda il başkanı, milletvekilleri yanında yok. ‘Yanında durmaktan erindiğiniz adayı neden toplumun önüne çıkardınız’ dedim. Bir gün sonra yan yana gelip fotoğraf çekinmişler. Böyle bir şeye de vesile olduk.” (Serkan HORUZ)

Editör: Mehmet Salman