TV366 ve Açıksöz TV’nin ortak yayın olarak düzenlediği ‘Seçim Özel’ programına konuk olan Yüksel Aydın, Hasan Baltacı ve Tahsin Babaş hakkında ‘Artık yolun bittiğinin farkındalar’ diyerek açıklamalarda bulundu.
 

Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı! Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı!

“Artık yolun bittiğinin farkındalar”

Hasan Baltacı ve Tahsin Babaş, maalesef son 10 gündür çepel yerlerde dolaşıyorlar. Çepel ifadeler kullanıyorlar. Artık yolun bittiğinin farkındalar. Zannettiler ki bu işler böyle devam edecek. Bu işler öyle değil. Düştükleri çukurdan çıkmaya çalışıyorlar. Belki de diyorlar ki biz nereden olduk? Nereden çıktık? Ama 15 günleri kaldı. 15 gün sonra vatandaşlarımız bunları görmeyecek zaten. Biri meclise çıkıp gidecek, ne hali var ise görsün orada. Birisi hayatına nerede devam ederse etsin, o da öyle devam edecek. Vatandaşımızın da böyle düşündüğünü biliyorum.
 

“Her şeyinizi deşifre edeceğim”

Aydın Tahsin Babaş ve Hasan Baltacı’nın Kastamonu’yu alay konusu ettiğini söyleyerek şunları kaydetti; “Ankara’da ki milletvekilinin kafası bozuluyor, gidiyim Kastamonu’da belediye başkanı adaylığı işi oylayayım, hakikaten böyle. Milletvekilisin sen, dalga mı geçiyorsun Kastamonu insanıyla. Senin kimliğin belli zaten, niye açığa düşüyorsun. Kastamonu insanı bu yönünüzü tanımıyor ama bugün her şeyinizi deşifre edeceğim. Öyle yok, alay ettirmeyeceğim Kastamonu insanıyla! Bu belediye başkanlığı meselesi değil bir onur mücadelesi.”

Aydın Her Şeyinizi Deşifre Edeceğim (1)

“O kan bizi boğar Kastamonu’da”

Program için Cumhuriyet Halk Partisi ve DEM Parti ile ilgili bir kolaj hazırlayan Aydın, gösterim sonrasında Hasan Baltacı için şu sözleri söyledi; “HDP’den DEM’den gelmesinde bir mahsur mu var? Diyor. Kastamonu gibi bir şehirde bu cümleleri kurarak bir siyaset yapacağını mı sanıyorsun. Anlamadığım nokta bu. Kastamonu insanına feryat ediyorum. Bu Yüksel Aydın’ın meselesi değil. Bunu duymak, anlamak zorundasınız. O kan bizi boğar yoksa Kastamonu’da. Bunların ellerine şehit kanı değmesi falan umurunda değil, haberiniz olsun! Bizim Hasan’a selam olsun diyor. Senin Hasan’ın senin olsun Özgür Özel. Arkasından da diyorsun ki Selahattin Demirtaş’a da selam olsun. Demirtaş başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz diyor. 40 yıldır bu memlekete kan ağlattılar. Bu adam Kastamonu sokaklarında adayım diye geziyor.
 

“90’a 290 meselesinden asla vazgeçmedim”

“Aydın, önceki ‘Seçim Özel’ programında AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş’a ‘90’a 290 ne demek?’ sorusunu yöneltmişti fakat Babaş bu soruya bir açıklık getirmemişti. Aydın bu konu ile alakalı tekrar şunları kaydetti;  “Ne kadar soru sorduysam cevap alamadım Babaş’tan. Ama 90’a 290 meselesinden asla vazgeçmedim. Önümüzdeki günlerde bu işi açıklayacağım.”
 

“O zaman niye savunmadın?”

Eski AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’in Tahsin Babaş’a destek vermesi üzerine konuşan Aydın; “Eski milletvekili Metin Çelik ‘Bunların hiçbiri doğru değil, bizim adayımız pirüpak, Kastamonu’yu geçmişte imar etti şimdi de imar edecek.” Demiş.  Ben, Metin Bey böyle bir şey söylemez dedim. Şimdi merak ediyorum Sayın Çelik, sene 2019 seçimleri ve öncesinde milletvekili değil miydin? Tecrübeli bir milletvekiliydin. O zaman niye savunmadın? Sen bu 90’a 290 meselesini bir Tahsin Babaş’a sorsana. Yoksa sordun, cevabı aldın da karar mı verdin? Eğer Babaş sana söylemiyorsa sana bir tavsiyem var. Babaş’tan bir vekâlet al, o vekâleti Babaş adına mahkemeye koy bakalım ne ile karşılaşacaksın? Ben Yüksel Aydın olarak altını dolduramayacağım hiçbir cümleyi kurmam. “ ifadelerine yer verdi.

Aydın Her Şeyinizi Deşifre Edeceğim (2)

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, Kastamonu Belediyesi’nin düzenlediği iftar programında yaklaşık 200 kişinin iftar yapamaması ve yemek yetmedi bahanesi üzerine geri gönderildi iddiası üzerine açıklamalarda bulundu.

"Kimse oradan geri çevrilir mi? Olmamış”

Aydın konuyla alakalı yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Arkadaşlarımızın mutlaka haberi yoktur. Kimse oradan geri çevrilir mi? Olmamış. İnanın ben duymadım. Ama burada söylediğine göre teyitlidir bu haber. Derhal arkadaşlarımıza ifade edelim. Orada yedi yüz elli değil bin kişi bile gelse mutlaka tedarikli olmalı belediye. Yemeğimiz artıyorsa onun değerlendirileceği yerler var. Sahur var.” Dedi. (Ercan ÇATAL)

Editör: Ercan Çatal