Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi Yüksel Aydın, partisinin Merkez İlçe Kongresi’ndeki konuşmasında, “Tamam yerel seçimlerle genel seçimleri kıyaslamayalım ama Kastamonu’da 90 bin oydan 37 bin oya nasıl düşeriz? CHP bizden 17 bin oy nasıl fazla alır? Yüreğimiz buna yanıyor” dedi.

Yüksel Aydın, konuşmasında şunları ifade etti:

“Son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aldıkları yüzde 47 oy çok sıkıntılı. Demek ki bizim 81 ili gerekirse 5 kere daha dolaşmamız gerekiyor. Evlatlarımızı şehit edenlerle ortak olanlar, bu memlekette yüzde 47 oyu nasıl alır? Tamam yerel seçimlerle genel seçimleri kıyaslamayalım ama Kastamonu’da 90 bin oydan 37 bin oya nasıl düşeriz? CHP bizden 17 bin oy nasıl fazla alır? Yüreğimiz buna yanıyor. Neymiş Yüksel Aydın aday olmamış. Ne yapalım olamadıysa. Yüksel Aydın’la mı baki bu hareket. Bu harekette kan var, gözyaşı var, idam sehpaları var. Kime nasıl hesap vereceğiz? Adayı beğenmiyormuş. Beğenmiyorsan beğenme, bende beğenmiyorum. Ne yapalım. Adayı beğenmiyoruz diye Milliyetçi Hareket Partisi’ni cezalandırmak kadar hayasızca bir hareket olamaz. Aldığımız oya bak ya. Herkes üzerine düşeni alacak. Aklınızı başınıza alın. Herkes her yere talip olabilir. Ama olduğunuz zaman da gereğini yapın.

Yapamayacaksanız aday olmayalım. Ben aday olamadım, ne yapayım. Buradayım. Bize ülkücü olmanın şerefi yetiyor. Genelle yereli karıştırmayalım ama, tarihte örneği yok. CHP bizden 17 bin oy fazla alıyor. Olmaz böyle bir şey. Geçmişlerine bir bakın onların. O ikisi partiyi teslim aldı. Neymiş Hasan hastanede şunu yapıyormuş. İki telefonunuza baktı diye ne oldunuz. Bu örgütçülerin Kastamonu’ya ne gibi bir faydaları var. Böyle bir adama seçim kaybettik. Aklınızı başınıza alın. Armudun sapı, üzümün çöpü. Su faturası yatırmaya bile gidemezsiniz. 2014’te bir kaza oldu. Hep birlikte toparladık. Ama tekrar kaza yapmayalım. Bizim bir meselemiz yok. Oturup da konuşamayacağımız hiçbir meselemiz yok”