Aydın konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"13 gündür sahadayız. Diğer siyasi partilerinde adayları belli oldu. Onlarda maşallah evlere şenlik adayları var. Tabii kendi takdirleri, hiçbir siyasi partinin iç işlerine biz karışmıyoruz. Kendi içlerinde mutlaka değerlendirmelerini yapmışlardır. Aday adaylar içinde en iyi olanı, toplumda karşılığı olanı, geçmişte başarıyla Kastamonu’da çok ciddi işler yapanları karşımıza getireceklerdi ve getirdiler.”

Aydınbuzihniyetinkarşısındacumhurittifakıvar (3)

AK Parti Kastamonu’da bayramlaşıldı AK Parti Kastamonu’da bayramlaşıldı

Aydınbuzihniyetinkarşısındacumhurittifakıvar (4)

“KASTAMONULU OLAN HERKES BİZİMLE GÖRÜŞEBİLECEK”

“Biz değerlerimiz üzerinden siyaset yapıyoruz. Bizim siyasetteki malzememiz insanımız. İnsan odaklı belediyecilik yapacağız. Galip beyden daha fazla şey yapmayı amaçlıyoruz. Onun yaptıklarını bir tık daha arttıracağız, gördüğümüz eksiklikleri ortaya koyacağız. Kastamonu insanına bundan sonra Kastamonu Belediyesi’nde randevu sistemi yok. Kastamonulu olan herkes bizimle görüşebilecek, biz zaten hep sizinle birlikte olacağız. ‘Projelerimizle yarışalım’ diyor. Sen ne projesi yapacaksın da seninle yarışacağım. 2014’te yaptığın projelerden kaç tanesini gerçekleştirdin? Ne yaptın bu Kastamonu’ya? Seyrangah’ta ne niyetin vardı? Teleferik projesini inceledik, bunun Kastamonu’da karşılığı yok. Orada ne seyredeceğiz? Binaların çatılarından başka neyi seyredeceğiz? Güzergahın yanlış olduğunu zaten ifade ettik. Zaten biz belediyeyi almadan bu projenin 2 yıl önceden bitmesi lazımdı. Mahkeme süreci devam ediyor. Biz bu teleferiği bu güzergahta yapmayacağız. Bu direkleri de fazla zarar oluşturmadan, devletimizle istişare içinde olarak nerelerde kullanabileceğine bakacağız. Çok projelerimiz var. Ana projemiz Kastamonu insanın huzuru, refahı. Ulaşımla ile sıkıntılarımız var. Bunu aşabilmek için istişarelerle sonuç alacağız. Kastamonu insanı ne istiyorsa onu yapacağız.”

“Belediyecilik benim işim’ diyor.  Senin işinin ne olduğunu biz çözdük. Ben bunu millete ispatladım. Senin 10 parmağında 10 marifet ama belediyecilik bunun içinde yok. Konuşurken biraz kendinize dikkat edin. 5 senedir seni gördük. Yutkunduğumuz bazı meseleler vardı, haberin olsun bu sefer yutkunmayacağım. Taşköprü Havzası’na Atık Su Arıtma Tesisi sayesinde 2 yıldır temiz su gidiyor. Temiz suyla suluyor. Bunu bile anlatamamışlar. Şimdi ‘proje’ diyor. ‘Dal-çık yapacağım’ diyor. Yerin altından vazgeçmedi, toprağın altında vazgeçiremedik. Hala yerin altında gözü. ‘Statik projeler’ diyor, kafayı yüksek binalara dikiyor. Sen anlamıyor musun? Sen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlemiyor musun? ‘Yatay mimari’ diyor. Alışmış vazgeçemiyor, yüksek kat ve yerin altı. Kastamonu’nun gelecek yarım asrını kurtaracak bir proje. 25 milyon Euro’luk, onaylandı. Kastamonu’nun amiral gemisi projesi bu. Kastamonu’nun en büyük projesi bu. Altyapı olmadan, isale su hattını sağlıklı bir hale getirmeden, bir şehirde sağlıklı yaşamak mümkün değil. Kuzeykent’te yüksek binaları dikerken, altyapısının bu işleri kaldırmayacağını bilmiyor muydun? Sen belediyeciliği bir daha ağzına alma. Biz asla iftira atmayız. Ülkücü Hareketin geleneğinde asla böyle bir şey yok ve olmadı. Altını dolduramayacağım hiçbir cümle kurmadım.”

 

Editör: Ercan Çatal