Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı! Tunceli ismini kaldırıp Dersim'e çevirdiler: Hesap askıya alındı!

MHP Belediye Başkan Adayı Yüksel Aydın, Kastamonu için hayallerinin olduğunu vurgulayarak; “Bu şehri 25 yıldır biz yönetiyoruz. Arada bir boşluk oldu. 25 yıldır yönettiğimiz bu şehri, kimliğine uygun yönetmeye gayret ettik. Şehrin kimliğini hiç bozmadık. Şehrin kişiliğine müdahale ettirmedik, şehrin tarihi yapısına el sürdürmemeye büyük oranda gayret ettik. Fakat gelin görün ki, o verdiğimiz arada tarihi şehrimizin kimliğinin, kişiliğinin nasıl bozulduğunu gördük. Bir daha yapmayacakmış. Bu şehrin kimliğini, kişiliğini, ahlakını bozacaksın, bugün çıkacaksın milletin karşısına tekrar belediye başkanı olmak isteyeceksin. Eline almış bir tableti, utanmadan, arlanmadan Kastamonu sokaklarında dolaşıyor. Bu şehri sen gittin gideli düzeltmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
“BİZ 5 SENEDİR, SENİ TEMİZLEMEYE UĞRAŞIYORUZ”
Altyapı tamamlanmadan yapılan yüksek binalarda yaşayan ailelerin yaşadıkları zorlukları anlayan Aydın; “Böyle bir şehre bu kadar ihanet edilmez, bu insanlara bu kadar ihanet edilmez. Eline almış tableti yapacağım, edeceğim diyor. ‘Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır’ diyor. Evet yaptıkların yapacakların teminatı. ‘Tahsin Başkan temiz başkan’, biz 5 senedir, seni temizlemeye uğraşıyoruz. Böyle bir sloganla milletin karşısına nasıl çıkıyorsun. Bunlardan Allah korusun. Artık gardları düştü. O 5 yılda; Kastamonu’da tarihe ihanet etmekten, insanların hayallerini çalmaktan, insanların geleceğini karartmaktan başka bir şey var mı?” dedi.

Editör: Banu Türkmenoğlu