Karşılaşma Galler'in başkenti Cardiff'te bulunan Cardiff City Stadı'nda oynanacak. Karşılaşma TSİ 22.45'te TRT 1'den yayınlanacak. Karşılaşmayı Slovenya Futbol Federasyonundan hakem Matej Jug yönetecek. Yardımcı hakemler ise Matej Zunic ve Manuel Vidali olurken dördüncü hakem ise Martin Matosa olacak.  Emre Akbaba kadrodan çıkarıldığından dolayı mücadelede forma giyemeyecek. 

"Hedef grubu lider bitirmek"

EURO 2024'e katılma hakkını son maçlar öncesinde elde eden A Milli Futbol Takımı, Galler deplasmanında kazanması halinde grup lideri olarak Almanya'nın ev sahipliği yapacağı turnuvaya katılacak. 

Son maçlar öncesinde Türkiye 16 puanla liderlik koltuğunda yer alırken, sahasında Ermenistan'ı konuk edecek Hırvatistan ise 13 puanla ikinci sırada bulunuyor. Galler ise 11 puan ile 3. sıraya sahip.

Ay-yıldızlı ekibe ikili averajda üstünlüğü bulunan Hırvatistan'ın grup liderliği için şansı sürüyor. Milli Takım, Galler'den alacağı puan ya da puanlarla, Hırvatistan-Ermenistan maçının sonucuna bakılmaksınız grubu lider olarak tamamlamayı garantileyecek.

GMG KSK'nın kulağı Iğdır’da olacak GMG KSK'nın kulağı Iğdır’da olacak

Grup ikinciliği için ise Hırvatistan ve Galler'in son maçlar öncesinde çekişmesi devam ediyor.

Kaynak: AA