Kısa bir süre önce Büyükelçi olarak atanan Gabriele Juen, ilk İl ziyaretini Kastamonu’ya yaptı. Avusturya Büyükelçisi Gabriele Juen, Kastamonu’nun doğasıyla ön plana çıkan bir şehir olduğunu ve gördüğü manzara karşısında hayran kaldığını ifade etti.  

Kastamonu il merkezinde faaliyet gösteren Avusturya kökenli Kronospan Orman Ürünleri Şirketi Kastamonu tesislerini ziyaret eden Juen, burada Kronospan Orman Ürünleri A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı H. Akgün Okay, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdür Yardımcıları Ömer Gülamoğlu, Bilal Karakaya ve Umut Yılmaz’dan çalışmalara ilişkin bilgiler aldı. Juen ayrıca toplantı odasında Akgün Okay tarafından gerçekleşen sunumu yerinde takip etti. Fabrika ziyareti, tesisin gezilmesiyle son buldu.

Büyükelçi Juen, Kronospan’ın Kastamonu tesisleri ile ilgili memnuniyetini dile getirerek, Kastamonu kentinin doğasıyla öne çıkan bir şehir olduğunu ve gördüğü manzara karşısında hayran kaldığını söyledi. Büyükelçi Juen, daha sonra beraberinde Kronospan Orman Ürünleri A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı H. Akgün Okay, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdür Yardımcıları Ömer Gülamoğlu, Bilal Karakaya ve Umut Yılmaz ile birlikte Kastamonu Vali Vekili Aydın Ergün ile Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı’yı makamlarında ziyaret etti.

Yöresel lezzet ‘kara çorba’ yarım saate bitti Yöresel lezzet ‘kara çorba’ yarım saate bitti


Ziyaretin ardından Baltacı, Büyükelçi Juen ve beraberindekilerin nazik ziyaretleri ve Kastamonu'ya gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Kastamonu Valiliği (3)Kastamonu Valiliği (2)-3Kastamonu Valiliği (2)-2Kastamonu Valiliği (1)-3

Kaynak: Kastamonu İstiklal Gazetesi