İstanbul hava sahasında rüzgar, uçakları tehdit etti: İşte o anlar.. İstanbul hava sahasında rüzgar, uçakları tehdit etti: İşte o anlar..

Başkan Akpınar, yıllarca görevini her koşulda canla başla mücadele ederek yerine getiren, vatanı, bayrağı ve milleti için mücadele ederken en yakın silah arkadaşlarını kendi kucağında şehit ve gazi veren eski Uzman Çavuşların kaderine terk edilmemesi gerektiğini söyledi.

Her iki başkan, eski Uzman Çavuşların yerel yönetimlerde ve kamu kurumlarında iş imkânı sağlanmasının önemine değindi. Gündeşli, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Başkan Akpınar’ın eski Uzman Çavuşların sorunlarına karşı duyarlılığının kendilerini onurlandırdığını belirterek, gösterdiği misafirperverlik için teşekkür etti.

Başkan Akpınar, kamu kurum ve kuruluşlarına alımlarda Atanamayan Uzmanlar Derneği’ni referans alarak, atanmayı bekleyen dernek üyelerinden iki kişinin ilk atamalarını gerçekleştirdi ve bu vesileyle iki aileye bayram sevinci yaşattı. Bu adım, atama bekleyen eski Uzman Çavuşlara da umut ışığı oldu.

Atanamayan Uzmanlar Derneği, eski Uzman Çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına uzun süredir TBMM’de çalışmalar yürütüyor. Dernek Başkanı Gündeşli ve yönetim kurulu üyeleri, birçok milletvekili ile görüşerek, bu sorunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu belirttiler. Destek veren milletvekilleri, mağduriyetin giderilmesi için her türlü yardımı sağlayacaklarını ifade ettiler.

Başkan Akpınar’ın ilk alımları gerçekleştirmesi, ATAUZDER ailesine umut ışığı oldu. Dernek olarak, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar’a ve YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan’a minnetlerini ileten Gündeşli, vicdanlı siyasetçi ve devlet adamlarının sayısının artmasını ve mağdur kesimlerin sorunlarına destek olmalarını temenni etti.

Editör: Ercan Çatal