Dernek Başkanı Mustafa Gündeşli ve yönetim kurulu üyeleri TBMM’de Ak Parti  Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Ümmü Gülşen Öztürk, AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Ak Parti Elazığ Milletvekili Erol Keleş, MHP MYK Üyesi Turan Şahin, MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük  ile bir araya gelerek Atanamayan Uzmanlar Derneği’nin talepleri ve beklentilerini dile getirdi.

Kastamonulu ünlü işadamı Dalgakıran hayatını kaybetti Kastamonulu ünlü işadamı Dalgakıran hayatını kaybetti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (3)

Dernek Başkanı Gündeşli ziyaretlerle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan uzman çavuşlar kamu kurum ve kuruluşlarının boş memur kadrolarına atanma hakkına sahiptirler.2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya müteakiben bırakmak zorunda kalan uzman çavuşlarda hak kaybına uğramıştır. Bu uzman çavuşların kazanılmış haklarıdır. Lakin hak sahibi binlerce kahraman uzman çavuş kazanılmış hakları olmasına rağmen yıllardır kamuda memurluk kadrolarına atanamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları atanma taleplerine ‘personel alımı yapmıyoruz, atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır’ şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler. Yukarıda söz edilen kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş vatan ve millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan kahramanların atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle kazanılmış hakkımız olmasına rağmen atanamıyoruz. Yıllarca bu mağduriyetimiz artarak devam ediyor” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (1)

“VEKİLLERİMİZLE VERİMLİ GÖRÜŞMELERİMİZ OLDU”

Atanamayan Uzmanlar Derneği Başkanı Mustafa Gündeşli, “Milletvekillerinin nazik davetleri sonrasında TBMM’de kendileri ile görüştük. Son derece olumlu görüşmelerimiz oldu. Vekillerimiz sorunun çözümü konusunda yardımcı olacaklarını, bunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirttiler. Haklı mücadelemizde sesimizi duyan, bizlere değerli vakitlerini ayırıp bizlerden desteğini esirgemeyen tüm vekillerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Editör: Banu Türkmenoğlu