Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ATA AÖF Bahar Dönemi final sınav sonuçları açıklandı…

Öğrenciler, Yarıyıl Sonu (Final) Sınav sonuçlarına OBS, ÖYS'den, ATA AOF Hibrit, ATAAOF OYS ve AtaMeta uygulamalarından ulaşabileceği açıklandı. Sınav sonuçlarına itirazda bulunmak isteyen öğrenciler Öğrenme Yönetim Sistemi'nde (ÖYS) yer alan “Sonuç İtirazı” butonunu tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra itirazlarını Pazartesi (10 Haziran 2024) günü saat 10.20'ye kadar iletebilirler. Bu tarihten sonra yapılan itirazların ise değerlendirmeye alınmayacağı bildirildi. 

SON DAKİKA: 3.5 büyüklüğünde deprem! SON DAKİKA: 3.5 büyüklüğünde deprem!

Sonuçlar neticesinde mezuniyet hakkı kazanan öğrencilerin e-devlet bilgilerinin işlenmesi ise sonuç itiraz süreci tamamlandığında gerçekleşecek Mezun olan öğrencilerin diplomaları ise OBS’de kayıtlı olan adreslerine gönderilecek. 

ATA AÖF GEÇME NOTU KAÇ?

Ders başarı notu ara sınav puanının %30'u ve yarıyıl sonu/bütünleme/üç ders sınav puanının %70'i alınarak hesaplanır. Yalnızca Blok Uygulama Derslerinde ise bu oran yıl içi uygulama puanının (ara sınav yerine geçer) %60'ı ve yarıyıl sonu/bütünleme sınavının %40'ı alınarak hesaplanır. Öğrencinin geçme veya kalma durumunu başarı notu belirler. Tüm sınavlarda 4 yanlış 1 doğru cevabı götürmektedir.

Editör: Ercan Çatal