Toplantıya ASKF Başkanı Adem Keloğlu, Futbol İl Temsilcisi Serdar Badioğlu, İl Hakem Kurulu Atama Sorumlusu Mehmet Okçu, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Şükrü Buturoğlu ve ASKF yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan ASKF Başkanı Adem Keloğlu, Kastamonu genelinde 140 aktif kulüp ve 38 bine yakın lisanslı sporcu olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birinin Kastamonu temsilcisi olduğunu söyleyen Keloğlu, bu müsabakaların düzenlenmesinde başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olmak üzere, amatör spora, ilimizin profesyonel takımı GMG Kastamonuspor'a ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

Adem Keloğlu (2)-1

Kastamonu Özel İdare KHS'den Somaspor’a transfer… Kastamonu Özel İdare KHS'den Somaspor’a transfer…

“DEPLASMAN İÇİN BİR KULÜBÜMÜZÜN  EN AZ 15 BİN TL’YE İHTİYACI VAR”

Amatör sporun devam edebilmesi için mülki idare amirlerinin ve siyasilerin desteğinin önemli olduğunu vurgulayan Adem Keloğlu’nun açıklamaları şöyle:

Kulüplerimizin her türlü taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz. İnsan gücü olarak elimizden geleni yapıyoruz. Ancak maddi güç olarak biraz desteğe ihtiyacımız olduğu da aşikar. Maddi sıkıntılardan dolayı bazı kulüplerimiz fikstür çekimine katılmasına rağmen ligden çekilmek durumunda kaldı. 19 ilçeden oluşan dağınık bir yapıya sahibiz. Kulüplerimizin deplasman giderleri en büyük gider kalemlerinden birini oluşturmaktadır. Deplasman için bir kulübümüzün en az 15 bin TL’ye ihtiyacı vardır. Bunun için kulüplerimizin sponsor desteğine, sporu seven vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacı vardır. Belediyelerin bütçesinden belirli bir miktarı amatör spora harcama zorunluluğu vardır. Ama bazı belediyelerimiz bu harcamayı başka kalemde göstererek spora harcamamaktadır.”

“ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIKLI GELİŞİMİNİ SAĞLAMAK İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ”

“İlimizin köklü bir kulübü olan Ormanspor’un bazı yaş kategorilerinde yer almaması ve Yolspor’u 1. Amatör’de çekilmesi futbol adına bizi üzmüştür. Biz kutsal bildiğimiz sportif faaliyetlere katılarak, çocuklarımızı geleceğe hazırlamak isteyen bir kurumun koluyuz. Çocuklarımızın sağlıklı gelişimini sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Ayrıca çocuklarımızın kötü alışkanlıklarda uzak durması için spora ihtiyacı vardır. İnşallah yeni dönemde seçilen belediye başkanlarımızın spor kulüplerine gerekli desteği verecektir.”

“İLİMİZİ ÜST LİGLERDE TEMSİL EDEN TAKIMLARDAN GURUR DUYUYORUZ”

“Kastamonu Belediye Başkanlığı olarak yalnızca hentbola değil bütün amatöre destek vereceğini açıklaması bizi sevindirdi. Ama bizi üst ligde temsil eden bu takımımıza destek verilmeyecek olması ise bizi üzdü. İlimizi üst liglerde temsil eden takımlardan gurur duyuyoruz. Üstte ne kadar başarı olursa bizde kendimizi o kadar iyi hissediyoruz. Çünkü çocuklarımız üst liglerde kendine hedef koyabiliyor. Amatör spor kulüplerinin var olabilmesi için mülki idare amirlerinin ve siyasilerin spora destek olması gerekiyor.”

Mehmet Okçu

OKÇU: “KISITLI BİR KADRO İLE ÇALIŞIYORUZ”

İl Hakem Kurulu Atama Sorumlusu Mehmet Okçu:

“Hakemler olarak çok kısıtlı bir kadro ile çalışıyoruz. Camia olarak beklentilerimizi üst seviyede tutuyoruz. Ancak bazı noktalarlar da anlayış bekliyoruz. Hakemler olarak başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyoruz.  Biz insanlardan, kulüplerden ve futbolculardan sadece anlayış bekliyoruz.”

Şükrü Buturoğlu

BUTUROĞLU: “YENİ SEZONDA DAHA AKTİF ÇALIŞACAĞIZ”

Saha Komiserleri Derneği Başkanı Şükrü Buturoğlu:

“Biz başarılı bir sezonu geride bıraktık. Yeni sezonda daha aktif çalışacağız ve sayımızı arttıracağız.”

Editör: Ercan Çatal