Geçtiğimiz haziran ayında dere yatağındaki tehlikeli yolla ilgili yaptığımız “Korkmak yetmiyor ölmek mi lazım?” başlıklı haberimizin üzerinden 118 gün geçti. Hala bitmeyen ve arapsaçına dönen yolla ilgili Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, DSİ’yi işaret etti.

Kastamonu Merkez İnönü Mahallesi’nde bulunan dere yatağındaki yolun tehlike arz ettiğini 6 Haziran tarihinde “Korkmak yetmiyor ölmek mi lazım?” başlığıyla duyurmuştuk. O günden bu güne ara ara çalışmalar yapılsa da, yol hala düzeltilmedi. 118 gündür bitmeyen ve arapsaçına dönen yolla ilgili belediyeye çok sayıda şikayet gelmesi üzerine, Başkan Vidinlioğlu bir açıklama yaptı.

“Konu belediyeyle değil direkt DSİ ile ilgili bir konu”

Kastamonu'da Ocakbaşı Pide, Izgara ve Çorba Salonu açıldı Kastamonu'da Ocakbaşı Pide, Izgara ve Çorba Salonu açıldı

Daha önce de Yeni Kebeci’nin oradaki dere yatağındaki çökmeyle ilgili açıklama yaptığını söyleyen Vidinlioğlu, “Birkaç gündür sosyal medyada yolun kullanılamamasından kaynaklı belediyenin bu konuda yapması gereken şeyler, belediye nerde? gibi serzenişler duyduğum için açıklama gereği duydum. Burası Kastamonu Belediyesi’nin müdahale alanında bir yer değil. Burası dere yatağı olduğu için ve çökme olduğu için DSİ tarafından yapılması gereken bir yer. Bu konuda belediyeye serzenişler geliyor ama burası tamamen DSİ’nin ihale ettiği ve yapımına devam ettiği bir yer. Konunun belediyeyle uzaktan yakından ilgisi yok. Biz bizimle ilgili konularda hemen müdahalede bulunuyoruz. Bize düşen bir şey olursa biz yine yapmaya hazırız. Ben DSİ Bölge Müdürümüzle konuştum. Burasıyla ilgili yine şikayetler başlıyor diye söyledim. O da işin üzerine gittiklerini, bir an önce tamamlamak arzusunda olduklarını dile getirdiler. Konu belediyeyle değil direkt DSİ ile ilgili bir konu” dedi. 

(Serdar ÜNAL)