Cumhuriyet Halk Partisi Araç İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurulu önceki gün gerçekleştirildi. Araç Kültür ve İş Merkezi Salonu’nda düzenlenen genel kurulda tek liste halinde seçime giren İrem Yasemin Savaş, yeni ilçe başkanı seçildi.

Cumhuriyet Halk Parti Meclis Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, parti üyeleri ve halkın katılımı ile gerçekleşen genel kurul toplantısında yapılan seçimlerde Araç Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü, Araç Belediye Meclis Üyesi İrem Yasemin Savaş Cumhuriyet Halk Partisi’nin Araç İlçe Başkanı oldu.

CHP İlçe Başkanı seçilen İrem Yasemin Savaş, genel kurulda şunları söyledi:

“Araç'ın öz evladı ve özelliklede bir kadın olarak ilk kez 2019 Yerel seçimlerinde Belediye Başkanımız Satılmış Sarıkaya'nın ve partimizin verdiği görevle, siz partililerimizin desteği ile Araç Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim. Aktif siyasete girmemi sağlayan Başkanımıza sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Görev istenmez, görev verilir anlayışı ile partimizin bu güne kadar verdiği her türlü görevi üstlenen birisiyim. Bu günden sonrada şartlar ne olursa olsun üstlenmeye hazır olduğumu siz değerli hazirun ile paylaşmak isterim. Bir kadın olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ni temsil etmekten onur duyacağım, gurur duyacağım. Şundan emin olun ki; Cumhuriyet Halk Partisi bundan sonra bölgemizde çalışmalarıyla anılacaktır.”

İrem Yasemin Savaş başkanlığındaki yeni ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu:

“Erkan Adil Akçaoğlu, Hürmüs Çalış, Dursun Çelikcioğlu, Ünsal Durna, Adnan Sarıoğlu, Hüseyin Tabak, Necip Tiftik, Ayhan Yoldaş, Gönül Yüce, Sıla Berivan Yüksel”

WhatsApp Image 2023-08-08 at 13.21.40

WhatsApp Image 2023-08-08 at 13.21.41