Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka'yı Devirerek Seride 2-0'a Yükseldi!

Anadolu Efes, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisinin ikinci maçında Pınar Karşıyaka'yı 82-68 mağlup ederek seride 2-0 öne geçti. Bu sonuçla Anadolu Efes, seride finale yükselmeye çok yaklaştı.

Mücadelenin en skorer ismi Pınar Karşıyaka forması giyen Errick McCollum olurken, 24 sayıyla takımını sırtladı. Anadolu Efes'te ise Daniek Oturu 22 sayıyla galibiyete önemli katkıda bulundu.

Maçın ilk çeyreğinde Anadolu Efes etkili bir oyun sergiledi ve farkı 26-11'e kadar çıkardı. Pınar Karşıyaka ikinci çeyrekte oyuna geri dönmeye çalıştıysa da devreye 44-38 geride girdi.

Üçüncü çeyrekte Anadolu Efes oyunun kontrolünü ele geçirdi ve farkı açmaya başladı. Özellikle Daniek Oturu ve Bryant Dunston'ın etkili performansları ile ev sahibi ekip, farkı 20 sayıya kadar çıkardı. Pınar Karşıyaka son çeyrekte oyuna geri dönmeye çalıştıysa da Anadolu Efes'in direncini kıramadı ve maçı 82-68 kaybetti.

Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın formatı değişti Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın formatı değişti

Bu sonuçla Anadolu Efes seride 2-0 öne geçerken, Pınar Karşıyaka ise seriyi kendi evinde çevirmek için 2 Haziran Pazar günü mücadele edecek.

Editör: Serkan Kebecioğlu