Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından Alper Güner, yapılan bir dizi test ve sınavlar sonunda yeniden Kastamonu İl Hakem Kurulu Başkanlığı’na atandı.

Galatasaray - Manchester United maçı ne zaman, saat kaçta? Hangi kanalda? Galatasaray - Manchester United maçı ne zaman, saat kaçta? Hangi kanalda?

İl Hakem Kurulu Başkanı Alper Güner konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yeni bir dönem başlıyor ve bu dönemde amatör ve profesyonel liglere hakem yetiştirmek, atamak ve yönetmek gibi önemli görev ve sorumlulukların benim ve ekibimin omuzlarında olduğunun bilincindeyim. Unutmayalım ki, futbolun kalbi amatör sahalarda atar. Değerli paydaşlarımızla beraber liderliğiniz ve yöneticiliğiniz bu sahalarda adaletin tesis edilmesi için kritik bir öneme sahiptir ve çok değerlidir. Bu görevin zorluğunun farkındayım; ancak sizler gibi değerli paydaşlarımızla birlikte bu zorlukların üstesinden geleceğimize olan inancımız tamdır. Futbol hakemliği, sadece bir oyunu yönetmek değil, aynı zamanda genç yetenekleri cesaretlendirmek, dürüstlüğü teşvik etmek ve futbolun ruhunu yansıtmaktır. Emeğimizin futbol camiasına ve genç yeteneklere olumlu etkiler yapacağına olan inancımız tamdır. Görev süresi boyunca Merkez Hakem Kurulumuzla uyumlu ve işbirliği içerisinde yeni bir heyecanla genç yetenekleri keşfetmek ve geleceğe hazırlamak ortak hedeflerimizdendir. Eşitlik, adalet, güven ve şeffaflık en önemli önceliklerimiz olacaktır. Yeni görevinizin hem size hem de hakem camiası ile ilimizdeki futbolun tüm paydaşlarına hayırlı olmasını temenni eder, başarılar dilerim.”