AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, Tahsin Babaş'ın neden yeniden aday gösterildiğini anlattı. 

“Kastamonu’nun Tahsin Babaş’ı istediği çok net ortaya çıktı”

Her partinin bir aday belirleme sürecinden geçtiğini ifade eden Güzel şunları kaydetti;

“Müracaatlar değerlendiriliyor ve anketler yapılıyor. Kastamonu’da yapılan anketlerde de genel merkezimizin yaptırdığı anketlerde de Tahsin Babaş’ın isminin ön planda olduğu, Kastamonu’nun Tahsin Babaş’ı istediği çok net ortaya çıktı.

Bizim sloganımızda “Tahsin Babaş Yapar” aslında bu slogan basit bir slogan değil ve aynı zamanda bizim ürettiğimiz bir sloganda değil. Bu anketlerde vatandaşımıza “Kastamonu Belediye başkanlığını kim yapar?” diye sorduğumuzda “Tahsin Başkan Yapar” cevabı üzerine çıkmış bir slogan.” dedi.

“Yeniden Kastamonu özlemini gidermeyi istiyoruz.”

“Görev yaptığı 2014-2019 yılları arasında da Kastamonu’muzu nereden nereye getirdiği, hangi yatırımları kazandırdığı, Kastamonu’muzu iki defa Cumhurbaşkanı’mızdan ödül almak suretiyle Türkiye’nin en temiz şehri seçilmesini sağladığı, Türk Dünyası Kültür Başkenti yaparak binlerce insanımızın Kastamonu’muzu görmesini sağladığı ve birçok projeyle Kastamonu’muza kazandırdıkları ortadayken, Tahsin Babaş başkanımızın genel merkezimiz tarafından aday gösterilmesine şaşırmadık.

Kastamonu’muzun her sokağında teşkilatımızın çalışan mensupları var. Seçim için çalışıyorlar. Yeniden AK Parti belediyeciliğini ve yeninden Tahsin Babaş’ı seçerek yeni bir yeniden Kastamonu özlemini gidermeyi istiyoruz.” 

Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap Yeni Şafak'tan Başkan Baltacı'ya cevap

Tahsin Babaş döneminde belediyenin iktidarda olmasının ne faydası oldu? Bundan sonra ne faydası olacak?

Güzel çalışmak isteyen belediye başkanı için tamamen bir mazeret olduğunu ifade ederek şu açıklamalarda bulundu;

“AK Parti belediyecilik anlamında, Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan ilk siyasi kariyerine daha öncesi de var tabii ama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesiyle başladı. O dönemde AK Parti diye bir parti yoktu. İktidarda da değildi. Ancak gerçekten İstanbul’un sorunlarını bilen, bu sorunlara çözüm üretmek isteyen bir belediyecilik ile başladı ve İstanbul’u çöp siyasetinden arındırarak modern bir seviyeye getirdi. İktidar partisinin bir belediyesinin kendine göre avantajları mutlaka vardır. İktidar partisinin her ilde takip ettiği büyük projeler var. Maslak Sanayi Sitesi, Kırık gibi. Bu projelerin gerçekleşmesinde Belediye başkanının işi takibi, işlemlerin hızlandırılmasında büyük rol oynuyor.” Dedi. (Ercan ÇATAL)

Editör: Ercan Çatal