Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Üst Yöneticisi (CEO) Selim Akın, 2024 ve 2025'te yatırımlarına ara vermeyeceklerini ve çeşitli alanlarda 910 milyon dolarlık yatırımı hayata geçireceklerini belirterek, "Yatırımlarda yeni fırsatlar aramaya devam edeceğiz." dedi.
Akın, "İş Dünyası Söyleşileri" kapsamında AA'ya yaptığı açıklamada, 2023'ün, Türkiye için önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olarak hafızalarda yer edineceğini söyledi.
Kastamonu Hanönü'ndeki Acacia Bakır Madeni'nde bugüne kadar 68,5 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını ve gelecek 2 yılda 17 milyon dolarlık yeni yatırıma daha imza atacaklarını kaydeden Akın, "Tüm bunlarla birlikte şirketimizin ruhuna uygun olarak yatırımlarda yeni fırsatlar aramaya devam edeceğiz." diye konuştu.
Selim Akın, geçen yıl Akfen Yenilenebilir Enerjinin halka arzını gerçekleştirdiklerini anımsatarak, güçlü finansal tablolarıyla tamamı yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından üretim yapan, Türkiye'nin çeşitli coğrafi bölgelerine dağılmış genç ve temiz enerji portföylerine yerli ve yabancı yatırımcının ilgisinin çok büyük olduğunu, 442 bin 795 yatırımcının 76 milyar liralık talep oluşturduğunu, toplam talebin halka arzda tahsis edilen 3,3 milyar liranın 23 katına ulaştığını söyledi.
Akın, "Bu yıl içinde de diğer iştirak ya da bağlı ortaklıklarımızda da kurumsal aksiyonlar almayı planlıyoruz. Bu kapsamda uygun pencereler açıldığında borç ve sermaye piyasalarında arzlar düşünüyor, paydaş kitlemizi genişletmeyi planlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Akfen Holding (2)

Ramazan kolisine de enflasyon zammı geldi Ramazan kolisine de enflasyon zammı geldi

Akfen Holding (3)

Editör: Banu Türkmenoğlu