AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş partisinin gençlik kolları başkanlığının düzenlediği söyleşide gençlerle buluştu.

Kenti gençlerle birlikte yöneteceklerini söyledi. Tecrübe ile gençlerin enerjisinin bir araya getirildiği, proje bazlı Kastamonu Modelini hayata geçireceklerini bu modelin sadece ülkemizde değil dünya çapında etki yaratan, adından söz ettiren başarılı hizmetlere imza atacağını belirtti.

CHP İGM Üyesi Adayı Akgül "Dağ fare doğurmuştur" CHP İGM Üyesi Adayı Akgül "Dağ fare doğurmuştur"

Tahsin Babaş, gençlerin kentleşmeden turizme, sosyal yardımdan sosyal sorumluluk projelerine, sokak hayvanları meselesinden trafik sorununa bütün sorularına içtenlikle cevap verdi.

Babaş, “Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyecilik anlayışını, vizyonunu, ortaya koyduğu muhteşem hizmetleri örnek alıyoruz. Merkeze insan refahını koyan, başta gençler olmak üzere şehrimizin bütün kaynaklarını etkin kullanan, üretken, kalkınma odaklı, insanımızın hayatını kolaylaştıran, güzelleştiren TÜRKİYE YÜZYILI’na yakışır bir belediyecilik anlayışı ile geliyoruz.

Sevgili gençler, belediyecilik kenti en ince detayına kadar bilmek, insanını çok iyi tanımak hayatlarının her anına sevincine, kederine, mutluluğuna eşlik etmek, samimiyetle, tutkuyla bütün potansiyelinizi ortaya koymaktır. Ben bu bağlamda çok şanslıyım; kökten belediyeciyim. Belediyeciliğin her kademesinde profesyonel olarak çalışıp bu birikimimi vatandaşlarımızın takdiri ve teveccühü ile Belediye Başkanlığı ile taçlandırdım. İlk dönemimizde başarılı hizmetler yaptık, güçlü projeler başlattık, popüler tabiri ile kısa bir aranın ardından yepyeni bir vizyonla 31 Mart’ta Geliyoruz... Hepinizin bildiği gibi bu çağın temel dinamikleri, bilgi, bilişim, dijital ve hız. Hızlı ve yenilikçi olanların başaracağı bir zamandayız. İnançla, heyecanla, biz hazırız, projelerimiz yol haritamız hazır, ilk günkü aşkla başlıyoruz” dedi.

Tahsin Babaş, Yazılım OSB projesi ile Kastamonu’yu dijitalin ve gençlerin cazibe merkezi yapacaklarını, hayata geçirecekleri projelerle istihdamın artacağı, göçün durdurulup tersine göçün teşvik edileceği bir şehir yapacaklarını belirti.

Babaş, “Sevgili Gençler; benim size en büyük vaadim, hayal edin birlikte gerçekleştirelim… Tecrübe ile gençliğin enerjisini bir araya getirip kadim kentimizi dünya markası yapacağız. Kol kola yürüyerek birlikte başaracağız” dedi.

Gençlere hayal kurmalarını tavsiye eden Tahsin Babaş, savunma sanayimizdeki gelişmeler başta olmak üzere bugün ülkemizin geldiği noktanın bir hayal ile başladığına vurgu yaptı.

Editör: Mehmet Salman