Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 30 Ağustos 2020 tarihinde yapılan kongre ile delegelerin oyları neticesinde AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanlığı görevine getirilen Akif Güzel, yeni görevlendirilen AK Parti Kastamonu İl Başkanı Ahmet Sevgilioğlu’nun görev alanını rahatlatmak ve yapılacak ilçe ve il kongrelerinde alan açmak maksadıyla yürüttüğü görevini bıraktığını kamuoyuna duyurdu.

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Güzel şunları kaydetti; “Bugüne kadar gece gündüz demeden fedakarane şekilde birlikte çalıştığım Yönetim Kurulu Üyelerime, Mahalle Başkanlarıma ve Yönetimlerine, Köy Başkanlarıma, Sandık Başkanlarıma, bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan muhtarlarımıza ve değerli hemşehrilerimize kalbi şükranlarımı sunuyorum.

Görev süremiz içerisinde üzerimize düşen tüm sorumlulukları ve görevleri yerine getirerek 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde yüzde 70 oy alarak ve 2 Milletvekilimizi Meclise göndererek Türkiye Yüzyılında en büyük gururu bizlere inanan ve güvenen hemşehrilerimiz ile birlikte yaşadık. Eğilmeden bükülmeden istikamet üzere olmanın, yanlışın karşısında, doğrunun yanında durmanın gayretinde olduk.

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığına ve Sağlık Bakanlığına yeni atamalar! Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığına ve Sağlık Bakanlığına yeni atamalar!

2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde, 2019 yılında belediye başkanlığında alınan 19 bin oyu 24 bin oya yükselttik. Yeniden AK Belediyecilik için olanca gücümüzü ortaya koyduk.

Ancak milletimizin tercihine de saygı duyduk.

Geldiğimiz noktada başarılarla dolu 4 yılı Merkez İlçe Başkanlığında geride bıraktık.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve davaya adam olan her bir kardeşime haklarımız helaldir.

Her son yeni bir başlangıçtır diyorum, tüm hemşehrilerime selam ve dua ile.”

Editör: Ercan Çatal