Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden sonra tekrar başkan seçilmesinin ardından hayatı merak konusu oldu. Peki Muzaffer Bıyık kimdir, kaç yaşında, nereli? Darıca Belediye Başkanı kimdir nerelidir?, Kocaeli Darıca Belediye Başkanı kim oldu?, Darıca Belediyesi kaç yılında kuruldu?, Darıca kim kazandı?, Darıca kaç yılında kuruldu? İşte AK Parti Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık'ın hayatı, siyasi kariyeri merak edilen tüm soruların cevabı haberimizde...

MUZAFFER BIYIK KİMDİR?

Muzaffer Bıyık, 1977 yılında Kocaeli ilinde doğmuş, Darıca ilçesinin sevilen isimlerinden biridir. Eğitim hayatına Darıca'da başlayıp tamamlayan Bıyık, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından siyasi kariyerine AK Parti'de başlayan Bıyık, partinin kuruluşundan itibaren çeşitli önemli görevlerde bulunmuştur.

Muzaffer Bıyık, ilk, orta ve lise öğrenimini Darıca'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra aktif olarak siyasete atıldı. AK Parti'nin çeşitli kademelerinde görev alan Bıyık, Ekonomik İşler Başkanlığı ve İlçe Teşkilat Başkanlığı gibi pozisyonlarda çalıştı.

2009 - 2018 yılları arasında Darıca İlçe Başkanlığı görevini üstlenen Muzaffer Bıyık, bu dönemde üç ilçe kongresini başarıyla yönetti ve sekiz ayrı seçim ve referandum sürecini başarıyla tamamladı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Darıca Belediye Başkanlığı görevine seçilen Bıyık, o tarihten itibaren Darıca ilçesine hizmet etmektedir.

Siyasi kariyerinin yanı sıra, Muzaffer Bıyık, 49 yıldır Darıca'da faaliyet gösteren aile şirketinin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Bu süre zarfında hem iş dünyasında hem de siyasette aktif rol oynamıştır.

Aslen Kastamonu kökenli olan Muzaffer Bıyık, evli ve üç çocuk babasıdır. Halk tarafından sevilen ve takdir edilen bir siyasetçi olarak bilinir. Darıca'nın gelişimine katkı sağlamak için yoğun çaba harcamaktadır. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde de AK Parti Darıca Belediye Başkan olarak ikinci kez seçilmiştir. 

CHP Abana’dan KÖYDES bütçesine sert eleştiri! CHP Abana’dan KÖYDES bütçesine sert eleştiri!

Editör: Banu Türkmenoğlu