Bozoğlu İYİ Parti’den istifa etti Bozoğlu İYİ Parti’den istifa etti

Eski Milletvekili, Baro Başkanı ve Avukat merhum Mehdi Keskin’in oğlu, AK Parti il eski başkanlarından Ahmet Keskin, partililerin de katıldığı basın toplantısında AK Parti’den il merkezi İl Genel Meclisi Üyeliği aday adayı olduğunu açıkladı.

ahmetkeskinaday (1)

AK Parti’nin bir eğitim yuvası olduğunu ifade eden Keskin: “Bu partiden hepimiz çok şeyler kazandık. Memleketimize hizmet yolunun siyasetten geçtiğini biliyoruz. Yaklaşık 12’i yıldır hiçbir şekilde bir yerlere gelmedik. Hatta ufak yerlerde yanlış anlaşılır bazı şeyler. Şaibe ve dedikodulara muhatap olmamak için bazı toplantılara gelmedim. Benim zamanımda çalıştığım arkadaşlardan iki tanesi bugün milletvekili veya eski milletvekili. Önceki dönem milletvekili Metin Çelik, Yönetim Kurulu üyemdi, Halil Uluay İl Genel Meclisi üyemizdi. Çok güzel ortamlarda çalıştık. Kardeşlik içerisinde güzel şekilde siyaset yaptık. ‘12 sene sonra nereden çıktın sen?’ diyebilirsiniz. Ben gelmedim, ben getirildim. Hatta farklı şekillerde farklı getirilmeler de oldu” dedi.

ahmetkeskinaday (2)

Keskin sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyaset bir yarıştır. Bu yarışta hizip yapmayalım. Yarış biter, biz kol kola girmesini de biliriz. Bu partinin adabı, geleneği, göreneği bu. Şunu da söyleyeyim. Doğan Başkan ile siyaset yarışında iki defa karşı karşıya geldik ama siyaset o gün bitti, o günden sonra kol kola girmesini de öğrendik. Neden? Bu partideki herkes partinin iyiliği için burada çalışır, şahsi için hiçbir şey beklemez. Hele ki akçeli işleri bu partide bekleyen olmaz, olursa zaten barınamaz. Dolayısıyla hizmet için geldik. Yepyeni dört dörtlük bir valimiz var ve 10 yıldır kendisini tanıyorum. Biz göz önünde fazla bulunduk herhalde ki sosyal medyada resimlerimiz falan çıkınca herkes şunu söylemiş ‘Ahmet Bey İl Başkanı olmaya geldi’ demiş. Buradan da açıklıyorum, İl Başkanı olma gibi hiçbir niyetim yok. Altın tepside mazbata getirseler almaya niyetim yok. Onun hazzını Allah bana yaşattı. Arkamızda hiçbir şey bırakmadan alnımızın akıyla yaptık, emaneti teslim ettik. Babam Kastamonu aşkıyla dolu bir adamdı, biz de Kastamonu aşkı ve sevdasıyla geldik. Hiçbir şey gelemez de yarın AK Parti’nin başına Allah korusun bir şey gelse. Biz AK Parti değil, Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız her zaman.”

(Haber: Cengiz Muhziroğlu)

Editör: Ercan Çatal