Ağlı Emniyet Amirliği’nden emekli Hasan Çolak ile eşi merhum Seher Çolak’ın kızları Özel Güvenlik Görevlisi Özlem Çolak ile Ağlı Dernekler Federasyonu ve İstanbul Yufkacılar ve Kadayıfçılar Odası ile Türkiye Kebapçılar, Köfteciler, Tatlıcılar, Pastacılar ve Lokantacılar Denetleme Kurulu Başkanı, İşadamı Ayhan Ünal ile eşi Hatice Ünal’ın oğulları, Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak’ın yeğeni Seydiler Organize Sanayi Bölgesi’nde MantıMonu firması sahibi İrfan Ünal, Ağlı Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen törenle dünya evine girdiler.

Düğün töreni iki ayrı aşamada gerçekleşti. Nikâh ve eğlencenin ilk bölümü Ağlı Belediye Düğün Salonu’nda ikinci bölümü ise Düğün Salonu önünde düzenlenen platform önünde gerçekleştirildi. Düğün töreni festivalleri aratmadı. Düğün büyük katılım, coşku ve eğlence içerisinde geçti.

festivaldugunagli (4)

Düğün töreni sonunda ise havai fişek gösterisi düğüne ayrı bir renk kattı.

Özlem ve İrfan çiftinin nikahını Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak kıyarken, şahitliklerini ise Ağır Ceza Hakimi Yavuz Etişgen ve Spor Plates Eğitmeni Gökşen Etişgen yaptı. Aile cüzdanını veren Gökşen Etişgen ve Yavuz Etişgen ile Şahin Çolak çifte mutluluklar diledi. 

Müzisyen Yunus Emiroğlu eşliğinde gerçekleştirilen düğün törenine Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, Ağlı Turizm, Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Mamur, İstanbul Kırtasiyeciler Odası Başkanı Yavuz Tekçe, Ankara Yufkacılar Odası Başkanı Akın Yüksel, İstanbul Un-İş Başkan Vekili Kemal Yetişken, Ağlı Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şaban Yüksel, Üsküdar Kastamonulular Derneği Başkanı Hasan Kuruoğlu, Ağlı Alınca Gazi Köyü Derneği Başkanı Özcan Tuncel, Ağlı Fırıncık Köyü Dernek Başkanı Ali Ergin, Ağlı Kabacı Selman Derneği Başkanı Turan Yanık, Ağlı Akçakese Dernek Başkanı Raşit Arslan, Siyasiler, Muhtarlar, Ağlılılar başta olmak üzere Çolak ve Ünal ailelerinin çok sayıda dost ve yakını, il dışından gelen davetliler ile arkadaşları katıldı.

festivaldugunagli (3)

Bolulu sanatçı Ramazan Çelik: “Arkadaşım olan Ayhan Ünal’ın oğlununun düğününe katılmaktan büyük gurur ve zevk aldım. Ağlı’da düğün değil sanki festival yapıyoruz. Düğün törenine büyük katılım gerçekleşti, büyük coşku yaşandı. Kastamonu ve ilçeleri çok güzel, buraya gelirken büyük huzur ve mutluluk, heyecan yaşadım. Bana Ağlı’da büyük misafirperverlik örneği gösteren bizleri çok iyi ağırlayan Çolak ve Ünal ailelerine de çok teşekkür ediyorum” dedi.

festivaldugunagli (5)

Ayhan Ünal düğün töreni ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Kına, mevlit ve düğün törenimize il dışından, ilimizden ve Ağlı ilçemizden katılan herkese, sanatçılarımıza, organizasyonu başarılı bir şekilde tamamlayanlara, düğün boyunca emeği ve katkısı geçenlere Çolak ve Ünal Aileleri adına çok teşekkür ediyorum. Çolak ve Ünal aileleri gelen davetlilerle ve aile yakınları ile tek tek ilgilendi.

festivaldugunagli (7)festivaldugunagli (2)festivaldugunagli (1)

Özlem ve İrfan çiftine ömür boyu mutluluklar diler, ailelerini de kutlarız.

(Cengiz Muhziroğlu)