Abdurrahmanpaşa Lisesi öğrencilerinin yurdunda kalan öğrencilerin başka bir okulun yurduna gönderilecek olmasına veliler ve öğrenciler tepki göstermeye devam ediyor. Veliler ve öğrenciler bu konunun düzeltilmesi için Valilik, Milli Eğitim ve Abdurrahmanpaşa Lisesi’nden haber bekliyorlar…

Ağlı’da öğrenci velisi Birol Yürük veli ve öğrenciler adına yaptığı açıklamasında şu cümleler yer aldı; “2023 yılında Liselere Geçiş Sınavına giren velisi olduğum Yusuf Ensar Yürük 500 tam puan üzerinden 457 puan almıştır. Tercih listesi oluştururken özellikle yürüme mesafesi kadar yakın ve kendi bünyesinde Erkek öğrenci Yurdu bulunan Liseler yazılmış ve Abdurrahmanpaşa Lisesi kazanılmış aynı zamanda okulun yurduna yerleşmiştir.

Okul yurdunun kız öğrencilere tahsis edileceğinden dolayı erkek öğrencilerin Mustafa Kaya Anadolu Lisesi okul yurduna taşınması öğrencilerin ders ve genel durumlarına olumsuz yönde etki edeceğinden veli olarak kesinlikle istemediğimiz bir durumdur.

Abdurrahmanpaşa Lisesi kız öğrencileri illa Okul içerisinde yurtta kalacaklarsa bunu erkek öğrencilerin yurttan çıkartılarak değil, Kız öğrencilerin de okul yerleşkesi içerisinde ayrı bir yurt ya da mevcut yurtta tadilat yapılarak kız ve erkek öğrencilerin barınma sorunları giderilmelidir.

Kastamonu TEMA Koleji: Kira artışı nedeniyle kapatıyoruz Kastamonu TEMA Koleji: Kira artışı nedeniyle kapatıyoruz

100 yılı aşkın geçmişi olan Abdurrahman Paşa Lisesi ve erkek yurdunun yine erkek öğrenicilere tahsisinin devam etmesini canı gönülden temenni eder, gereğinin yapılmasını Arz ederiz”..

Bazı öğrenci velileri de yurt sorununun giderilmemesi durumunda öğrencilerini okuldan alacaklarını, okutamayacaklarını, çocuklarının uzak yere gönderilmesinin sıkıntılı ve sorun olacağını,  ilçelerine geri dönüş yapacaklarını, kendilerine acilen rahatlatıcı ve sorunun çözülmüş olarak bildirilecek haberi beklediklerini ifade ettiler. Cengiz MUHZİROĞLU

Editör: Serkan Kebecioğlu