Abana Belediyesi’nin organizasyonuyla bu yıl 38’incisi gerçekleştirilen Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Festivali muhteşem bir kalabalık ve etkinliklerle tamamlandı.

Abana’da Cuma günü başlayan program, aynı günün akşamı Karadeniz’in efsanesi Resul Dindar konseriyle devam etti. Abana’da hayranlarıyla buluşan Resul Dindar, festival meydanını dolduran kalabalıkla şarkılarını seslendirdi. Program sonunda Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül tarafından DJ Nail ve Resul Dindar’a plaket ile hediye takdim etti. Programı Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile çok sayıda vatandaş izledi.

UĞUR IŞILAK’DA SAHNE ALDI

Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri festivalinin ikinci gecesinde sanatçı Uğur Işılak sahne aldı. Festival alanındaki kalabalık eşliğinde şarkılarını seslendiren Işılak’a Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül tarafından plaket ve hediye takdim edildi. Yine festivalin ikinci gecesinde sahne alan DJ Nail ile program sunucusu Harun Şen’e Başkan Yunus Akgül tarafından hediye ve paketlerleri verilerek, katkılarından dolayı teşekkür edildi.

ŞAMPİYON YİNE DEĞİŞMEDİ

Festival kapsamında yapılan liman etkilileri ise renkli görüntülere sahne oldu.

Büyük ilgi gören etkinlikte yüzme yarışları, yağlı direk ve ördek kapma yarışlarında katılımcılar kıyasıya mücadele etti. Yağlı direk yarışında ise Şampiyon değişmedi ve Emre Oğuz bu yıl da bayrağı kaparak seriyi sürdürdü. Sunucu Harun Şen tarafından yapılan programda dereceye girenlere ödülleri Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül, AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz, Başkan Yardımcısı Yılmaz Sözgen, Meclis Üyeleri Feridun Yıldız ve Ahmet Yıldırım tarafından takdim edildi.

abana (1)

abana (2)

abana-5

(HABER MERKEZİ)