Bayram tatili zehir oldu, 5 günde 36 kişi hayatını kaybetti! Bayram tatili zehir oldu, 5 günde 36 kişi hayatını kaybetti!

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları nedeniyle ülkemizde İsrail ürünleri boykot ediliyor ve bu ürünler kullanılmaması için kampanya yürütülüyor. Bu durum, marketlerin elinde büyük miktarda ürün kalmasına sebep oldu. Market zincirlerinin bu durumu indirim yaparak aşmaya çalışması büyük tepkiye neden oldu.

Vatandaştan Sert Tepki

İsrail ürünlerine indirim uygulayan market zincirlerinin başında A101 bulunuyor. A101, İsrail menşeli bazı deterjan markalarına indirim yapınca, halk bu duruma sosyal medyada tepki gösterdi. #A101boykot etiketiyle paylaşılan yorumlarda, A101 duyarsızlıkla ve boykotu görmezden gelmekle suçlandı. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise firmayı boykotu kırmaya çalışmakla eleştirdi.

Sosyal Medyada Tepkiler Büyüyor

Bir sosyal medya kullanıcısı, A101'in boykotu kırmaya çalıştığını belirten açıklamalarında, "İşgalci İsrail'in 76 yıldır devam eden Gazze ve Filistin saldırılarının son evresi olan 7 Ekim 2023'ten bu yana, A101 işgali destekleyen markaların boykot ürünlerine sık sık indirim uygulayarak boykotu kırmaya çalışmıştır. 1-7 Haziran indirim ilanı, bardağı taşıran son damla olmuştur" dedi.

Boykot Edilen İsrail Ürünleri Hangileri?

Filistin’e yönelik saldırılar nedeniyle boykot edilen bazı İsrail menşeli ürünler şunlardır: Ariel, Finish, Fairy, Coca Cola, Fanta, Sprite, Pepsi, Doritos, Calgon, Colgate, Elidor, İpana, Nivea, Palmolive, Pantene, Prima… gibi markalar boykot edilmektedir.

Editör: Serkan Kebecioğlu