Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç ve Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu, (Artvin hariç) Karadeniz, (Ardahan, Kars ve Van hariç) Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu bölgesinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege'nin yüksekleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Akdeniz’in doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bingöl çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, zamanla doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bingöl çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Genel olarak yağmur ve sağanak, zamanla sıcaklıkların düşmesiyle 1000 m üzeri rakımlı kesimli yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen kuvvetli yağışların sebep olabileceği sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve kar yağışı beklenen yerlerde tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

KASTAMONU 1°C, 6°C

Kar yağışlı

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %76 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 2° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %79 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 Cumartesi tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 7° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 2° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

 9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %89 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 1° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın -2° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

 9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %94 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

9 Mart 2024 Cumartesi Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

En yeni Türk korveti: TCG KINALIADA En yeni Türk korveti: TCG KINALIADA

 

 

Editör: Serkan Kebecioğlu