Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Muğla çevrelerinde kuvvetli, Antalya, Mersin ve Adana çevrelerinde yer yer çok kuvvetli, Antalya’nın doğusunda şiddetli olması beklenen yağışların genellikle yağmur ve Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun yükseklerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (40 - 60 km / saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Muğla çevrelerinde kuvvetli, Antalya, Mersin ve Adana çevrelerinde yer yer çok kuvvetli, Antalya’nın doğusunda şiddetli, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun yükseklerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeyli yönlerden Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40 - 60 km /saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KASTAMONU 6°C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Cumartesi) akşam saatlerinden itibaren il genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 10° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

BİK Genel Müdürü Erkılınç: "İstihdam olanaklarını koruyacağız" BİK Genel Müdürü Erkılınç: "İstihdam olanaklarını koruyacağız"

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %75 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın  yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 13° ve en düşük sıcaklığın 10° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 Cumartesi tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 11° olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 13° ve en düşük sıcaklığın 8° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 16° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %65 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %62 olması bekleniyor.

 9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 23° ve en düşük sıcaklığın 11° olması bekleniyor. Nem oranının ise %70 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 18° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %66 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 17° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %73 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 22° ve en düşük sıcaklığın 12° olması bekleniyor. Nem oranının ise %67 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 15° ve en düşük sıcaklığın 8° olması bekleniyor. Nem oranının ise %70 olması bekleniyor.

 9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 19° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %62 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 21° ve en düşük sıcaklığın 9° olması bekleniyor. Nem oranının ise %71 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

9 Aralık 2023 Cumartesi Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 9 Aralık 2023 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 7° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Serkan Kebecioğlu