Bilardo tutkunu 68 yaşındaki Turgut Özçilingir, adeta zamanın üstesinden gelerek gençlere meydan okumaya devam ediyor.  35 yıldır bilardoya olan tutkusunu sürdüren Özçilingir'in yaşına rağmen enerjisi ve ustalığıyla dikkat çekiyor.

Muş'un saygın bilardo oyuncularından olan 68 yaşındaki Turgut Dede, yaşının getirdiği deneyimle rakiplerine ustalıkla meydan okuyor. Bilardo masasının başında adeta bir ustalık dersi veren Özçilingir, yaşıon sadece bir rakam olduğunu kanıtlayarak çevresindekileri şaşırtmaya devam ediyor.

Trafik sigortasında yeni dönem başlıyor Trafik sigortasında yeni dönem başlıyor

Turgut Dede, Kastamonu ve ilçesi Tosya'da da bilardo oynadığını dile getirdi.

68 Yaşındaki Bilardocu Turgut Dede'nin Yolu Kastamonu'ya Da Düşmüş (3)

"Tosya, Kastamonu, Çankırı, Polatlı, bilhassa Bursa gibi her tarafta oynadım"

Özçilingir, bilardonun sadece gençlerin sporu değil, her yaş grubundan insanın keyifle oynayabileceği bir oyun olduğunu belirterek, “Bilardoyu çok severim. 35 senedir oynarım. Türkiye'nin Tosya, Kastamonu, Çankırı, Polatlı, bilhassa Bursa gibi her tarafta oynadım. Çok dostlarım var. Bilardo yani en güzel spordur. Dünyada bir eşi daha yoktur ki rakibin güzel bir oyun yaptığında alkışlayalım. Benim rakibim çok güzel zorlu atış atıyor. En ilkin ben bravo diyorum. Elimi çırpıyorum. Bu spor böyle güzel bir spordur. Ben severek yaptığımdan bugün 68 yaşında olmama rağmen gençlere taş çıkartıyorum. 6 saat ayakta bilardo oynuyorum. Beni dinlendiriyor. Her akşam geliyorum. Kendim marangozum. Kapı üzerine dükkan açtım. O vaziyette devam ediyorum. Gençler, her top atışında öğretici bir öğretmen gibi yavaş vur. Vuramazsa ağızda kal bir dahakine at. Bu şekilde tenkit ediyorum. Tutuş, vuruş, nişan almayı öğretiyorum. Hepsi de benden öğrenip de liseler arası şampiyon olan kızlarımız da var” diye konuştu.

68 Yaşındaki Bilardocu Turgut Dede'nin Yolu Kastamonu'ya Da Düşmüş (1)

Editör: Ercan Çatal