Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ver Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sinop, ve Siirt çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Trabzon ve Kars çevrelerinde kuvvetli, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve genellikle mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların yarın Trabzon ve Kars çevrelerinde kuvvetli, Rize, Artvin ve Ardahan çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın yarın Doğu Karadeniz’de kuzeybatı, Doğu Anadolu’nun doğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.


KASTAMONU 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere hafif yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı
6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 10° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın  yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %93 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 13° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %79 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 Salı tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın  yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 15° ve en düşük sıcaklığın 13° olması bekleniyor. Nem oranının ise %67 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 7° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın -4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %76 olması bekleniyor.

 6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 14° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %89 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 15° ve en düşük sıcaklığın 9° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

 6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %94 olması bekleniyor.

Kastamonu’da uzmanlardan yazlık lastik uyarısı! Kastamonu’da uzmanlardan yazlık lastik uyarısı!

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %74 olması bekleniyor.

6 Şubat 2024 Salı Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 6 Şubat 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Mehmet Salman