Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ordu ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Hatay, Osmaniye, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl, Muş, Bitlis Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari ve Van’ın güneyinde yerel olarak kuvvetlolması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Güneydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, Güney Doğu Anadolu'da güney yönlerden, hafif zaman zaman orta, yağış olan yerlerde kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Hatay, Osmaniye, Malatya, Elazığ, Tunceli, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bingöl, Muş, Bitlis Diyarbakır, Mardin, Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari ve Van’ın güneyinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Doğu Anadolu’nun kuzeyinin 2000 metre üzeri yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON UYARISI: Hava sıcaklığının hissedilir derecede azalarak iç kesimlerde mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Buna bağlı olarak Pazar akşam saatlerinden itibaren gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın güneyi ve doğusu, İç Ege ve Göller Yöresi'nde 06.05.2024 Pazartesi gece saatlerine kadar, İç Anadolu Bölgesi ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde 07.05.2024 Salı gece saatlerine kadar hafif, İç Anadolu'nun doğusunda (Sivas, Kayseri, Yozgat, Nevşehir) yer yer orta kuvvette zirai don hadisesi bekleniyor. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai faaliyetlerle uğraşan çiftçiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.6 Mayıs 2024 Pazartesi  Günü Kastamonu Merkez Hava Durumu 11°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 14°C ve en düşük sıcaklık 9°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 4°C ve en düşük sıcaklık -3°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 8°C ve en düşük sıcaklık 1°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 3°C ve en düşük sıcaklık -3°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'ta hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 10°C ve en düşük sıcaklık 6°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %79 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 Pazartesi  tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 16°C ve en düşük sıcaklık 5°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 12°C ve en düşük sıcaklık 7°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 3°C ve en düşük sıcaklık -1°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 6°C ve en düşük sıcaklık 1°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 9°C ve en düşük sıcaklık 4°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 11°C ve en düşük sıcaklık 6°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %76 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 9°C ve en düşük sıcaklık 3°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 15°C ve en düşük sıcaklık 8°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Küre hava durumu

Batman Valisi Cenalp: "Batmanlılar iş aramayacak" Batman Valisi Cenalp: "Batmanlılar iş aramayacak"

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 9°C ve en düşük sıcaklık 7°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 7°C ve en düşük sıcaklık 4°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 6°C ve en düşük sıcaklık 3°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Şenpazar  hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu ŞenPazartesi  hava durumu şöyle: ŞenPazartesi 'da hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 7°C ve en düşük sıcaklık 4°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 16°C ve en düşük sıcaklık 1°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

6 Mayıs 2024 Pazartesi  Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da hava parçalı bulutlu, en yüksek sıcaklık 16°C ve en düşük sıcaklık 2°C olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

Editör: Mehmet Salman