Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların bu gece saatlerinden itibaren Bolu çevreleri, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri, Kastamonu'nun kuzeyinin yüksekleri, Sakarya'nın güney ve doğusunun yüksekleri, yarın (Cuma) Güneydoğu Anadolu bölge geneli, Hatay, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Van'ın güney çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cuma) sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI : Kar yağışının bu gece saatlerinden itibaren Bolu çevreleri, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce illerinin yüksek kesimleri, Kastamonu'nun kuzeyinin yüksekleri, Sakarya'nın güney ve doğusunun yüksekleri ile yarın (Cuma) zamanla Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Van'ın güney çevrelerinde kuvvetli, yükseklerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yarın (Cuma) yağışların Hatay çevreleri ve Güneydoğu Anadolu bölge genelinde kuvvetli yağmur ve sağanak, zamanla Gaziantep, Siirt, Diyarbakır, Adıyaman ile Mardin ve Şanlıurfa'nın kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KASTAMONU -1°C, 3°C

Çok bulutlu, yüksek kesimlerinde kuvvetli olmak üzere kıyıları yağmur ve yer yer karla karışık yağmur, iç kesimleri kar yağışlı

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın karla karışık yağışlı, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın -4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %91 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %89 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %79 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 Cuma tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %81 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Daday hava durumu

Kastamonu'nun 'Sosyal Ağ Yorgunluğu' açıklandı! Kastamonu'nun 'Sosyal Ağ Yorgunluğu' açıklandı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 2° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 olması bekleniyor.

 26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %89 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 1° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %96 olması bekleniyor.

 26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 2° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %81 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın sağanak yağışlı, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

26 Ocak 2024 Cuma Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 26 Ocak 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Mehmet Salman