Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre önümüzdeki 24 saat: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ege kıyıları ile Antalya ve Çanakkale illeri haric diğer bölgelerimizin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Adıyaman, Tunceli, Diyarbakır, Bitlis, Bingöl, Batman, Siirt, Şırnak çevreleri ile Şanlıurfa’nın kuzey ve doğu, Elazığ’ın doğu, Muş’un güney ve batı ve Mardin’in doğu ilçelerinde kuvvetli, Hakkari çevreleri, Şırnak'ın doğusu ile zamanla Van'ın güneyinde çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in ç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların batı kesimler ile Doğu Karadeniz'de 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Yurdun doğu kesimlerinde güneyli, diğer yerlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin doğu bölgelerinde bugün beklenen yağışlara ilave olarak, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Adıyaman, Tunceli, Diyarbakır, Bitlis, Bingöl, Batman, Siirt, Şırnak çevreleri ile Şanlıurfa’nın kuzey ve doğu, Elazığ’ın doğu, Muş’un güney ve batı ve Mardin’in doğu ilçelerinde kuvvetli, Hakkari çevreleri, Şırnak'ın doğusu ile zamanla Van'ın güneyinde çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, zamanla sıcaklıkların düşmesiyle 1200 m üzeri rakımlı kesimli yerlerde kuvvetli karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar şeklinde olması beklenen yağışların, yarın (Perşembe) gece saatlerinde bölgenin batısında etkisini kaybetmesi, doğusunda ise Cuma (22.03.2024) akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlara bağlı olarak meydana gelebilecek sel, su baskını, kuvvetli rüzgar, kar yağışı beklenen yerlerde tipi ile ulaşımda aksamalar ve çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. mli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.KASTAMONU -1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %76 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %79 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 Cuma tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 1° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

 22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %89 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Küre hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 0° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

 22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %94 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Seydiler hava durumu

Ankara’da ki o işletme tüm gelirini sokak canlılarına bağışlıyor Ankara’da ki o işletme tüm gelirini sokak canlılarına bağışlıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 2° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

22 Mart 2024 Cuma Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 22 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Mehmet Salman