Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz (Sinop dışında), Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu (Adıyaman dışında) ile Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Hatay, Ağrı, Iğdır, Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: İç Anadolu ile Orta Karadeniz'de 4 ila 6 derece azalacağı, Marmara'nın güneyinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey, güney kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ve Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Hatay, Ağrı, Iğdır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek sel, su baskını, kuvvetli rüzgar, kar yağışı beklenen yerlerde tipi, çığ riski, buzlanma ve don ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara’nın batısı ve Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek, olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.KASTAMONU 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %76 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 13° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %79 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 Çarşamba tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 7° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın -2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

 20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 16° ve en düşük sıcaklığın 4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 12° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %89 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 7° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Küre hava durumu

Ankara’da ki o işletme tüm gelirini sokak canlılarına bağışlıyor Ankara’da ki o işletme tüm gelirini sokak canlılarına bağışlıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

 20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %94 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 13° ve en düşük sıcaklığın -1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

20 Mart 2024 Çarşamba Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 20 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 11° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Mehmet Salman