Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Bolu, Karabük, Kastamonu, Adana, Kahramanmaraş ve Ordu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeybatı ve güneydoğu kesimlerinde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ZİRAİ DON TAHLİKESİ UYARISI: Ülkemizin iç ve batı bölgelerinde hafta sonunda sıcaklıkların düşmesine bağlı olarak; Cumartesiyi Pazara bağlayan gece, Marmara’nın güneyi (Çanakkale’nin iç kesimleri, Balıkesir ), ile İç Ege’de (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak) hafif şiddette, Pazar ve Pazartesi günleri İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde hafif yer yer orta şiddette, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde orta şiddette yer yer kuvvetli don hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai faaliyetlerle uğraşan çiftçiler olmak üzere ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin yağmurlu yükseklerinin karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.KASTAMONU 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Abana hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Abana hava durumu şöyle: Abana'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 4° olması bekleniyor. Nem oranının ise %76 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Ağlı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Ağlı hava durumu şöyle: Ağlı'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 2° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Araç hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Araç hava durumu şöyle: Araç'ta havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %87 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Azdavay hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Azdavay hava durumu şöyle: Azdavay'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 5° ve en düşük sıcaklığın 1° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Bozkurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Bozkurt hava durumu şöyle: Bozkurt'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %79 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Cide hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 Cumartesi tarihinde Kastamonu Cide hava durumu şöyle: Cide'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Çatalzeytin hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin hava durumu şöyle: Çatalzeytin'de havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %85 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Daday hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Daday hava durumu şöyle: Daday'da havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Devrekani hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Devrekani hava durumu şöyle: Devrekani'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 2° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %80 olması bekleniyor.

 10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Doğanyurt hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Doğanyurt hava durumu şöyle: Doğanyurt'ta havanın yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %86 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Hanönü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Hanönü hava durumu şöyle: Hanönü'nde havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 9° ve en düşük sıcaklığın 6° olması bekleniyor. Nem oranının ise %72 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu İhsangazi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu İhsangazi hava durumu şöyle: İhsangazi'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 4° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %89 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu İnebolu hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu İnebolu hava durumu şöyle: İnebolu'da havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 7° ve en düşük sıcaklığın 5° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Küre hava durumu

Hayvan pazarındaki yaşlı kadına yapılan jest gülümsetti Hayvan pazarındaki yaşlı kadına yapılan jest gülümsetti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Küre hava durumu şöyle: Küre'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın -2° ve en düşük sıcaklığın -3° olması bekleniyor. Nem oranının ise %90 olması bekleniyor.

 10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Pınarbaşı hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Pınarbaşı hava durumu şöyle: Pınarbaşı'nda havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 6° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %94 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Seydiler hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Seydiler hava durumu şöyle: Seydiler'de havanın kar yağışlı, en yüksek sıcaklığın 3° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %88 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Şenpazar hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Şenpazar hava durumu şöyle: Şenpazar'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 2° olması bekleniyor. Nem oranının ise %84 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Taşköprü hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Taşköprü hava durumu şöyle: Taşköprü'de havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 10° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %82 olması bekleniyor.

10 Mart 2024 Pazar Kastamonu Tosya hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, 10 Mart 2024 tarihinde Kastamonu Tosya hava durumu şöyle: Tosya'da havanın karla karışık yağmurlu, en yüksek sıcaklığın 8° ve en düşük sıcaklığın 0° olması bekleniyor. Nem oranının ise %83 olması bekleniyor.

Kastamonu ve ilçelerinin günlük hava durumu tahminleri için her gün sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Editör: Mehmet Salman